Etapové hry

Nevíte jakou hru budete hrát na víkendovce? Nemáte čas nebo energii vytvořit vlastní táborovou hru? Nebo jenom hledáte inspiraci?
Pak jsou tyto stránky právě pro Vás…
Na těchto stránkách bychom rádi uveřejnili všechny naše autorské etapové a táborové hry, které jsme v poslední době hráli.
Všechny hry můžete libovolně stahovat, tisknout a používat, ale bez souhlasu autorů nesmí být komerčně využity.


TH Potopa
Autor hry: Machajda
Akce: Tábor 2008
Počet úseků: 11
Velikost souboru potopa.zip: 3,1MB

Toto je příběh dnes již dávno zapomenutého člověka jménem Armenidés. Příběh z doby, kterou dnes jednoduše označíme číslovkou 200 př. Kr. Ale byly doby ještě dávnější a v nich příběhy z dob dávných a pradávných?

Po stažení a rozbalení archivu ve formátu *.zip s kompletní hrou naleznete veškeré materiály ve formátu pdf a jpg.


Víkendová etapovka PEKLEM A RÁJEM
Akce: Velikonoční Robinsoniáda 2007
Autor hry: Standa
Počet úseků: 6
Velikost souboru amazonie.zip: 0,5MB

Je to pár měsíců zpátky, co mě oslovil můj kamarád Steve. Už od mládí je to rozený záhadolog. Sbírá a vyhledává v archivech staré mapy a hledá zmínky o pokladech. Přišel za mnou a říká mi. Chtěl bys něco udělat pro naše muzeum? Dostali jsme grant na několik desítek milionů a když do toho půjdeš se mnou, dostaneš podíl v řádu několika milionů. Samozřejmě se mi to moc nezdálo a chtěl jsem podrobnější informace. Již rok a půl prý pracuje na podkladech pro nějakou akci. Jedná se prý o největší diamanty světa.

Po stažení a rozbalení archivu ve formátu *.zip s kompletní hrou naleznete veškeré materiály ve formátu pdf.


Víkendová etapovka KÁMEN MUDRCŮ
Akce: Velikonoční Robinsoniáda 2008
Autor hry: Standa
Počet úseků: 6
Velikost souboru kamen.zip: 7,3MB

Kámen mudrců je ústředním pojmem alchymie, neboť vyjadřuje nejvyšší cíl alchymistického umění. Byl též zván „kamenem filozofů“ (Lapis philosophorum), „poslední hmota“ (Ultima materia) či jinak. Je konečným produktem tzv. Velkého díla (Opus magnum). Má Schopnost proměňovat prosté kovy ve zlato nebo stříbro (zejména olovo nebo rtuť) a má také vlastnosti univerzálního všeléku, životního elixíru, jímž se udržuje život a mládí.

Po stažení a rozbalení archivu ve formátu *.zip s kompletní hrou naleznete veškeré materiály ve formátu pdf.


Víkendová etapovka VIRUS
Akce: Velikonoční Robinsoniáda 2009
Autor hry: Standa
Počet úseků: 6
Velikost souboru virus.zip: 0,7MB

Při různých geologických změnách došlo v dávné minulosti k zakonzervování některých druhů prapůvodních virů. Proti některým z nich nemá současná lidská populace žádné protilátky. Jeden z těchto virů byl bohužel uvolněn při průzkumu nově proražených dutin v Podkrkonošském masivu. Vzorek viru byl ihned převážen do národní referenční laboratoře k výzkumu, bohužel však došlo k havárii a část vzorku se ztratila. Tajná služba má podezření, že se k viru dostaly osoby, které by ho mohly zneužít. Virus se zatím nepodařilo izolovat. Virus se projevuje dočasným, naprosto nepředvídatelným oslepnutím. To po určitém čase odezní, ale bohužel dochází k recidivě. Doba, po kterou člověk vidí, se neustále zkracuje. V praxi to bohužel znamená, že pokud nenajdeme a neizolujeme tento virus, tak lidstvo postupně oslepne, to by byla katastrofa planetárního rozsahu. Problémem se zabývala Rada bezpečnosti OSN. Na závěr jednání bylo rozhodnuto vytvořit elitní týmy, které se pokusí najít úkryt nebezpečného viru.

Po stažení a rozbalení archivu ve formátu *.zip s kompletní hrou naleznete veškeré materiály ve formátu pdf.


Víkendová etapovka Karel IV
Akce: Podzimky 2011
Autor hry: Standa
Počet úseků: 9
Velikost souboru virus.zip: 3,6MB

Tato etapová hra je zaměřena na historické téma na dobu Karla IV. Během této etapové hry získají účastníci nejen základní povědomí o předním českém panovníkovi, ale také o životě v jeho době a poznají i nejdůležitější památky, které patří právě do doby Karlovy. Hra se skládá z několika etap, za které získávají jednotlivé týmy groše, které se začaly v Praze za Václava II. razit. Za ně si může nakupovat stavby, které jsou různě bodově ohodnocené. Vyhrává ten tým, který nasbírá nejvíce bodů za stavby. Stavby budou ty, které byly postaveny v době vlády Karla IV., nebo jejich stavba byla alespoň zahájena.

Po stažení a rozbalení archivu ve formátu *.zip s kompletní hrou naleznete veškeré materiály.