Tábor Dezinfekce (25.7.-8.8.2020)

Po pěti letech jsme se vrátili na tábořiště Na Potokách u Dolní Chřibské, které leží na hranicích NP České Švýcarsko, CHKO Lužické hory a CHKO Labské pískovce. Táborem nás provázela hra na motivy filmu Muži v černém. Úkolem jednotlivých družiny tedy bylo projít výběrovým řízením do nadnárodní agentury monitorující pohyb mimozemšťanů na naší planetě. Potom na ně čekal první případ, kdy museli najít a vrátit galaxii uloupenou Arquiliancům mimozemským broukem.

Před každou etapou připravili Medvědi a Svišti scénku, která nám připomněla děj filmu. Bezprostřední okolí tábora jsme využili k různým hrám a k činnostem, ke kterým se během roku běžně nedostaneme. Naučili jsme se slaňovat a prusíkovat, uvařili jsme si maso v Setonově hrnci, procvičili jsme si první pomoc, uzly a vázané stavby. Odvážní se také mohli svézt na lanovce, kterou jsme postavili nad cestou k latrínám.

Vzdálenější okolí tábora jsme prozkoumali během dvou dvoudenních výletů. K této formě výletu jsme se uchýlili po zákazu cestování veřejnou hromadnou dopravou během trvání tábora. Osobně si myslím, že se tato forma putování většině táborníků líbila a mnozí spali poprvé pod širákem. Aby nás nebylo moc, tak jsme se rozdělili na skauty a vlčata. Na jednom výletu jsme poznali poznali západní část Lužických hor, zejména Zlatý vrch a Studenec s pěknou rozhlednou, ale zarostlým výhledem. Na tom druhém jsme navštívili skalní vyhlídky v okolí Jetřichovic a skauti navíc i Dolský mlýn.

Tři vlčata složila vlčácký slib a pět skautů svůj skautský. Pěti roverům se také podařilo splnit náročnou zkoušku Třech orlích per, která byla završena křtem u závěrečného ohně.
Výsledná známka tábora je 1,31.

Níže naleznete ochutnávku několika fotek z tábora. Zbytek dáme do oddílové fotogalerie, až ty stovky fotek protřídíme.

Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p.

Komentáře uzavřeny