Dobytí Mt. Everestu (29.2.2020)

V sobotu 29.2.2020 se nás celkem 11 sešlo na turnovském nádraží, odkud jsme odjeli vlakem do Březiny. Cílem naší výpravy byl tento rok výstup na vrch Mužský. I když prakticky celou zimu jsme v Turnově a okolí o sníh nezavadili, tak dnešek byl pravým opakem. Probudili jsme se do bílého rána a prakticky do poledne bylo kolem nuly a sněhu jsme si náležitě užili ve formě koulování, stavění sněhuláka a dalších aktivit.

Vlakem jsme jeli do Březiny, odkud jsme se vydali přes Studený průchod k Drábským světničkám. Zde jsme se vydatně nasvačili a potom jsme se vyškrábali k Píčovu statku, kde jsme prozkoumali zbytky sklepení. Od statku jsme se cestou necestou vydali k sadům u obce Mužský a přes vesnici jsme nakonec došli pod vrchol. Zde jsme se chvíli koulovali a po načerpání sil nás čekal závěrečný výstup na vrchol. Z dalekého rozhledu jsme nic neměli, protože byla taková mlha, že by i ptáci, kdyby nebyla taková zima a byli by venku, chodili pěšky. Z Mužského jsme se přes Krásnou vyhlídku a Staré Hrady přiblížili k Příhrazům, ale kus před nimi jsme slezli na modrou značku a vrátili jsme se na zastávku do Březiny. Byli jsme tak rychlí, že jsme museli skoro hodinu čekat na vlak. Celkem jsme ušli asi 12 km. Na fotky z výpravy se můžete podívat zde.

Komentáře uzavřeny