Celostátní kolo Svojsíkova závodu (19.-22.9.2019)

Ve čtvrtečních dopoledních hodinách se Svišti vydali reprezentovat Liberecký kraj na Celostátní kolo Svojsíkova závodu do Chrasti u Chrudimi. Jen co jsme přijeli do Chrasti, už jsme začínali potkávat ostatní soutěžní týmy. Na registraci nás přivítala ozbrojená složka, která nás pustila do tábora. Večer byl zahajovací ceremoniál, na kterém jsme se dozvěděli, že jsme na vládou utajeném území. Řekli nám, že poblíž tohoto území spadl meteorit, který vypouští tajuplné látky do atmosféry. Je jenom na nás, abychom tomu zabránili. Po tomto ceremoniálu se na pódiu objevil Pokáč, se kterým se naše družina samo sebou vyfotila.
V sobotu dopoledne probíhal modul Brány, které nás měly vyzkoušet, jestli jsme opravdu plnohodnotní členové týmu. Byly zde úkoly rétorické, fyzické a, nebo úkoly ze skautské praxe. Museli jsme zavázat trojnožku a k ní poté navázat 6 různých uzlů, nebo jsme museli přiřadit data k významným osobnostem naší historie. A spoustu dalších úkolů.

Po dokončení těchto úkolů jsme si zahráli hry s ostatními týmy a uvařili jsme si večeři pro sebe a pro hodnotící porotu. Jen co jsme dojedli, dostali jsme rozkaz sbalit stan a vydat se na neznámé místo. Na místě jsem se dozvěděli, že náš doprovod JarJar byl nakažen neznámým virem. Ovšem k nám byl přiřazen doprovod jiný, byl to Jezevec, skaut z Litomyšli.

V sobotu celý den probíhal modul Závod. Na stanovištích jsme plnili různé úkoly, jako například: signalizaci, přírodu, pádlování na pramici, … Na zdravovědě jsme ovšem pohořeli. Bylo tam tepenné krvácení, střep v noze, popálení a bezvědomí. Stále se máme v čem zlepšovat. Na večer po závodě jsme dorazili na místo, kde jsem se znova utábořili. Jen co přišla poslední skupinka, navečeřeli jsme se a šli jsme k společnému srazu u velkého ohně. Tam jsme si vybrali čas, ve kterém jsme museli jít zachránit náš doprovod do laboratoře. Bohužel, jsme dorazili pozdě a nedopadlo to pro náš doprovod zrovna moc dobře. Potom jsme šli spát.

V neděli ráno jsme měli zpětnou vazbu s Jezevcem a vyhlášení vítězů. Umístili jsme se na 14. místě. Kdybychom splnili ty úkoly před závodem, možná bychom dopadli lépe. Máme alespoň ponaučení pro příště, že se úkoly mají plnit vždy a včas. Ale i přesto jsme si ten závod užili a budeme na něj velice rádi vzpomínat.

Zapsal JarJar

Komentáře uzavřeny