Podzimky v Kolíně (25.-28.10.2019)

V pátečních odpoledních hodinách jsme se sešli na vlakovém nádraží v Turnově. Byli jsme připraveni a plni sil vyrazit na víkendovku pod vedením Rysíka a JarJara do Kolína. Jeli jsme vlakem do Mladé Boleslavi, kde jsme nabrali Kubu. A odtud jsme jeli trochu přeplněným vlakem do Kolína. Měli jsme zde menší potyčku s panem průvodčím, který nerad viděl partu skautů s velkými batohy už v tak přeplněném vlaku. Když jsme dorazily do Kolína, vydali jsem se ke klubovně Kalcovce. Po ubytování jsme se najedli a řekli si nějaká pravidla, jak bychom se zde měli chovat. Potom jsme si zahráli pár seznamovacích her a šli spát.
V sobotu ráno, nás JarJar vzbudil znělkou z Boba a Bobka. Na rozcvičce jsme se museli pořádně protáhnout, protože nás čekal celodenní pěší výlet.

Na výletě jsme si zahráli cestou pár her na téma 28. října. Cestou jsme narazili na nějaké bunkry z československého pohraničního opevnění a také na jednu strážní věž. Když jsme se vrátili do klubovny, dali jsme si turnaj ve stolním fotbale, zahráli pár her a šli spát.

V neděli jsme měli výlet do Kutné Hory. V Kutné Hoře jsme navštívili muzeum stříbra, ve kterém nás oblékli do býlích plášťů a helem s čelovkami. Vypadali jsme skoro jako horníci ve 14. století. Dále jsme v Kutné Hoře viděli chrám svaté Barbory, který je památkou UNESCO. Prohlédli jsme si také místní architekturu a šli zpět do Kolína. Při cestě do klubovny jsme se s Matesem zdrželi na venkovních cvičících strojích, kde jsme utužili naši fyzičku. Na večer nás ještě čekalo putování večerních Kolínem, kde Standa uplatnil své znalosti a poskytl nám pěknou večerní prohlídku.

V pondělí jsme se vydali na Kmochův ostrov a k památníku „Medvědi u Kolína“. Potom jsme si dali oběd, uklidili klubovnu a jeli vlakem do Turnova.

Zapsal JarJar

Komentáře uzavřeny