Tábor U Hromobedny (27.7.-10.8.2019)

Letošní tábor v meandrech Ploučnice nedaleko Hradčan u Mimoně. Řeku jsme se využili nejen ke koupání během horkých dnů, ale hlavně k výuce jízdy na kanoi. Během tábora se ji prakticky všichni naučili celkem slušně ovládat a nabytou zkušenost jsme si i prakticky vyzkoušeli během plavby zarostlou džunglí do Brenné.
Po dobu trvání tábora nás rovněž provázela etapová hra na motivy románu Poklad na Stříbrném jezeře. Akorát se v ní neobjevili Vinnetou s Old Shatterhandem :-)

Během tábora jsme se rovněž pustili do plnění vybraných vlčků a odborek. Většině se zvolený vlček nebo odborka podařili splnit a ti, co to nezvládli, si je mohou dodělat kdykoliv během roku. Opičák a Tygr splnili zkoušku Třech orlích per a Kuba se Šerifem výzvu „Ranní svítání“.

Složením slibu se na skautskou cestu vydali tři vlčata a čtyři skauti. Nejlepším táborníkem byl zvolen Ježíš.

A proč má letošní tábor takový zvláštní název? Do konstrukce stanu s táborovou bednou udeřil blesk, který sjel přes kovovou konstrukci a bednu do země. A bedna to odnesla menším poškozením…

Vybrané fotky z tábora naleznete v oddílové galerii.

Komentáře uzavřeny