Velikonoční robinsoniáda na Selešce (12.-14.4.2019)

Na tradiční velikonoční robinsonádu jsme se tentokrát vydali na skautskou chatu Seleška na úpatí Hvozdu v Lužických horách. Na výpravu jsme jeli opět společně s 1. chlapeckým oddílem. Po tradičních zmatcích se nám podařilo koupit jízdenky a nastoupit do vlaku, kterým jsme s přestupem v Liberci odjeli do Jablonného v Podještědí. Z nádraží nás čekal zhruba osmikilometrový pochod na chatu. Cestou jsme se zastavili u ukrajinského hřbitova. Po drobnější pauze jsme se vydali na další pochod. Na chatu jsme dorazili krátce před osmou hodinou. Zde už na nás čekal horký čaj připravený Bublou, který jel napře autem. Po zabydlení se a po večeři následovalo několik seznamovacích her. Protože už bylo pozdě šli jsme spát.

Po sobotní snídani nás čekal náročný výlet. Přes Babiččin odpočinek jsme se vydali na vrchol Hvozdu. Po obligátní vrcholové fotce jsme pod rozhlednou nalezli přístřešek, kde jsme se naobědvali. Odtud jsme sestoupili do německého Oybinu, abychom opět vystoupali ke zřícenině hradu a kláštera, který byl založen ve 14. Století Karlem IV. Po důkladné prohlídce hradu jsme se vydali kolem zajímavých skalních útvarů k hraniční uzávěře Kammloch. Cestou jsme si stihli zahrát „Průchod armád“ a na české straně hranice otestovat výdrž dřevěné prolézačky. Kousek před Seleškou jsme hráli „Boj o vlajky“ a na chatě nás už čekala polévka s chlebem. Po drobnějším odpočinku a rizotu, které bylo k večeři, následovala cestovatelská přednáška o Srí Lance od Sabiny a Matese. Následovalo hraní na kytaru a zpívání a příjemně unaveni jsme se šli spát.

Po snídani následovalo balení, úklid chaty a krátká procházka po okolí. Po obědě jsme se vydali na vlak do Jablonného. Přes hrozivou předpověď, nakonec počasí přálo a nepršelo. Akorát byla hrozná zima.

Fotky z výpravy naleznete zde a zde.

Komentáře uzavřeny