pátek 14.6.2019 Informační schůzka k táboru

19.-22.9.2019 Celostátní kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Sviště
- v Chrasti u Chrudimy

Výprava do Liberce (22.-24.3.2019)

V pátek jsme se sešli na nádraží v Turnově, abychom se vypravili na víkendovku do našeho krajského města, Liberce. Zde jsme dojeli tramvají do skautské základny v Hanychově. Večer jsme si připomněli historii Liberce, především textilní průmysl, dříve zde velmi rozšířený, a každý účastník si vyrobil survival náramek.

V sobotu jsme vyrazili na poznávací výlet po městě, kde jsme hledali významné budovy a také jsme navštívili Technické muzeum. Po obědě u Skautské studánky jsme si ještě užili krásného počasí odpočinkem u liberecké přehrady. K přehradě se tématicky vázala též večerní hra.

V neděli jsme v rámci přípravy na blížící Svojsíkův závod uvařili buřtguláš. Po jeho spořádání jsme se vrhli na úklid, který jsme proložili fotbálkem poslepu s míčem pro nevidomé. Poté nás už jenom čekala cesta zpátky do Turnova, kam jsme úlni zážitků dorazili v nedělním odpoledni.

Zapsal Piškot

Fotky z víkendovky jsou, jako obvykle, v oddílové fotogalerii.