pondělí 23.12.2019 Oddílová vánočka a Betlémské světýlko

neděle 12.1.2020 Střediskové bruslení
13:15-14:45 na zimním stadionu v Turnově

Výlet na běžkách
- některá sobota v lednu dle sněhových podmínek

neděle 9.2.2020 Střediskové bruslení
14:45-16:15 na zimním stadionu v Turnově

8.-10.5.2020 Výprava do Plzně

25.7.-8.8.2020 Letní tábor

Výprava do Liberce (22.-24.3.2019)

V pátek jsme se sešli na nádraží v Turnově, abychom se vypravili na víkendovku do našeho krajského města, Liberce. Zde jsme dojeli tramvají do skautské základny v Hanychově. Večer jsme si připomněli historii Liberce, především textilní průmysl, dříve zde velmi rozšířený, a každý účastník si vyrobil survival náramek.

V sobotu jsme vyrazili na poznávací výlet po městě, kde jsme hledali významné budovy a také jsme navštívili Technické muzeum. Po obědě u Skautské studánky jsme si ještě užili krásného počasí odpočinkem u liberecké přehrady. K přehradě se tématicky vázala též večerní hra.

V neděli jsme v rámci přípravy na blížící Svojsíkův závod uvařili buřtguláš. Po jeho spořádání jsme se vrhli na úklid, který jsme proložili fotbálkem poslepu s míčem pro nevidomé. Poté nás už jenom čekala cesta zpátky do Turnova, kam jsme úlni zážitků dorazili v nedělním odpoledni.

Zapsal Piškot

Fotky z víkendovky jsou, jako obvykle, v oddílové fotogalerii.