neděle 2.2.2020 Střediskové bruslení
14:45-16:15 na zimním stadionu v Turnově

Výlet na běžkách
- některá sobota v lednu dle sněhových podmínek

7.-14.3.2020 Zimní tábor na Tetřevkách

neděle 15.3.2020 30 let svobodného skautingu v Turnově

pátek 20.3.2020 Skautský ples

sobota 25.4.2020 Sv. Jiří

7.-10.5.2020 Výprava do Plzně

25.7.-8.8.2020 Letní tábor

Výprava na Mt. Everest (16.2.2019)

V sobotu 16. 2. jsme se sešli ráno na turnovském nádraží, abychom se vydali na tradiční výpravu našeho oddílu, expedici Mt. Everest. Vlakem jsme dojeli na Malou Skálu, kde se k nám přidal Michal a my začali naší expedici, po krátkém klouzání na ledové ploše vzniklé na volejbalovém hřišti, prudkým stoupáním směr Vranov. Brzo nám došlo, že naše nadšení z ledu na hřišti bylo předčasné, a že letošní expedice dostojí svému jménu v plné síle. Už od počátku cesty jsme šli po souvislé vrstvě ledu, což náš pohyb dosti zpomalilo. Po dosažení Vranova ovšem led nemizel a my jsme se klouzali až na Frýdštejn. Zde led vystřídal už lehce přemrzlý sníh, jenž jsme cestou na Kopaninu využili k ježdíkování. Po svačině na vrcholu naší cesty, Kopanině, jsme zahájili sestup směr Rychnov. Ten jsme, ale po chvíli přerušili, abychom si mohli na ohni udělat buřty. Nasycení jsme pokračovali v cestě, ve které nás doprovázelo čisté nebe a hřející slunce. Při sestupu jsme chvílemi využili ježdíků ke zrychlení. Chůzí a klouzáním jsme došli do Rychnova, kde jsme nasedli na vlak a dojeli až do Turnova. Myslím, že letošní Expedici si všichni zúčastnění užili a že se příští rok budou chtít opět zúčastnit.

Zaznamenal Piškot

Fotky z výpravy naleznete zde.