Tábor Rytířů kulatého stolu (28.7.-11.8.2018)

Letošní tábor se nesl v duchu legend o králi Artušovi. Všichni podstoupili výcvik v ovládání meče, který byl nezbytný k tomu, abychom mohli být Artušem pasováni na rytíře a poté mu pomoct nalézt Svatý grál.

Mimo táborové hry jsme pěšky i na kolech poznali blízké i vzdálené okolí a naučili jsme se spoustu nových věcí. Naučili jsme se orientovat v přírodě, signalizovat, uzlovat a základy první pomoci. Stáhli jsme a uvařili králíka a upekli si kuře. Zahráli jsme si Ultimate Frisbee a živý stolní fotbal.

Dvě vlčata a jeden skaut složili svůj slib a jeden skaut složil zkoušku Třech orlích per. Nejlepším táborníkem byl zvolen a Bílé pero získal Pavouk. Soutěž „Železný dědek“ vyhráli Štěpán, Šimon a Ilias.

I přes tropické vedro, které nás sužovalo prakticky celé dva týdny, musím konstatovat, že letošní tábor se opravdu vydařil. Důkazem toho je výsledná známka tábora 1,03.

Fotky z tábora naleznete v oddílové fotogalerii.