NEJBLIŽŠÍ AKCE

Středa 24.4.2019 Skautský den sv. Jiří
- 16:00-16:30 na náměstí u kašny
- šátky s sebou

Sobota 27.4.2019 Středisková hra a slavnostní střediskový oheň ke svátku sv. Jiří

4.-5.5.2019 Základní kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště

Sobota 18.5.2019 Výlet

25.-26.5.2019 Krajské kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště, pokud se jim podaří postoupit

7.-9.6.2019 Putovní víkendovka

21.-23.6.2019 Generálka na tábor a ukončovačka

27.7.-10.8.2019 Letní tábor

Generálka na tábor (22.-24.6.2018)

Po několika týdnech plných teplého a slunečného počasí, se zrovna o tomto víkendu počasí pokazilo. Ochladilo se a přišel déšť. Před turnovským nádražím se sešli dvě skupiny. Jedna jela na tábořiště na kolech a druhá vlakem do Mnichova Hradiště a odtud autobusem do Přibyslavic. Jako zázrakem přestalo asi půl hodiny před odjezdem pršet a na kolech jsme nezmokli.

Po příjezdu na louku jsme si postavili stany, vybudovali ohniště a nanosili dříví z lesa. Mezitím jsme si zahráli první úsek etapové hry, kterou si na téma hrdinů ze světa Marvel připravili Adam se Šotkem. Po večeři jsme si zazpívali několik písniček a šli jsme spát.

Ráno jsme se nasnídali a potom nás čekala práce. Nejprve jsme hrabali posekanou trávu na louce a také jsme si museli uvařit oběd v kotlících. Po obědě jsme se vydali na průzkum okolí. Šli jsme do Kozmic a odtud do údolí říčky Zábrdky na louku, kde táboří liberecké středisko Mustang. Odtud jsme pokračovali do Vápna. Cestou jsme si prohlédli zbytky trkače, který dříve zásoboval vodou okolní obce, a skalní sklepy. Pod Vápnem se spustil déšť a většina z nás po příchodu na tábořiště připomínala vodníky. U ohně jsme se usušili a k večeři jsme si opekli buřty a pomalu jsme šli spát.

V neděli ráno nás probudily kapky deště bubnující do stanů. Potom, co déšť ustal, jsme se nasnídali a začali jsme uklízet louku. Také nás čekal další úsek etapové hry a vaření oběda. Po obědě jsme si začali balit věci a trénovali jsme střelbu z luků. Po sbalení stanů a batohů se část vydala na kolech do Turnova a část na autobus do Kozmic a přes Mnichovo Hradiště vlakem na turnovské nádraží. I přes nepříznivé a chladné počasí si myslím, že se akce povedla, a že před nadcházejícím táborem dokonale prověřila naše schopnosti.

Několi fotek z výpravy naleznete zde.

Komentáře uzavřeny