NEJBLIŽŠÍ AKCE

Sobota 16.2.2019 Výstup na Mt. Everest

Neděle 24.2.2019 Bazén
sraz v 17:45 před bazénem na Výšince
konec v 19:15 tamtéž

2.-9.3.2019 Zimní tábor

Pátek 15.3.2019 Skautský ples

Neděle 17.3.2019 Střediskové loučení s ledem

Pátek 22.3.2019 Tělocvična

22.-24.3.2019 Víkendová výprava

Sobota 6.4.2019 Brigáda na Ostrově

12.-14.4.2019 Velikonoční robinsoniáda

Sobota 27.4.2019 Slavnostní střediskový oheň ke svátku sv. Jiří

4.-5.5.2019 Základní kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště

25.-26.5.2019 Krajské kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště, pokud se jim podaří postoupit

7.-9.6.2019 Putovní víkendovka

21.-23.6.2019 Generálka na tábor a ukončovačka

27.7.-10.8.2019 Letní tábor

Základní kolo Závodu vlčat a světlušek v Tatobitech (28.4.2018)

V sobotu 28.4. se brzy ráno sešla většina turnovských vlčat a světlušek na autobusovém nádraží, odkud jsme zvláštním autobusem vyrazili do Tatobit. Místní skautské středisko zde pořádalo základní kolo Závodu vlčat a světlušek, kterého se z našeho oddílu účastnili Lvíčata a Mravenci.

Závod, jehož tématem byly staré české báje a pověsti, začal scénkou, při níž dostali Čech a jeho bratr Lech vyhubováno od svých žen a vydali se spolu se svými rody hledat nové území, kde by mohli vést lepší život. Po nástupu a rozlosování počátečních stanovišť začal závod. Ten se skládal celkem z deseti stanovišť. Na první pomoci měla vlčata a světlušky ošetřit krvácení z nosu, odřeninu lýtka a vymknutý kotník. Na manuální zručnosti se zatloukal a vytahoval hřebík, škrábala brambora, zašívala díra v kalhotách a přišíval knoflík. Další stanoviště prověřilo fyzickou zdatnost pomocí dvou lanových překážek a běhu. Orientace vyžadovala po soutěžících znalost mapových značek a blízkého okolí. Šifry prověřily důvtip a stanoviště věnované komunikaci se dalo splnit nadepsáním adres na obálku a napsáním SMS na tlačítkovém telefonu. U přírodnin si vlčata prověřila své znalosti při určování stromů, rostlin a živočichů. Po splnění stanoviště, které zkoumalo chování v nebezpečných situacích, dostal každý za odměnu sušenku ve tvaru kance, kterého ulovil Bivoj. Při další disciplíně se prověřovala znalost státních symbolů, skautského kroje a skautské historie. Asi nejtěžší bylo stanoviště umístěné ve skautské klubovně. Zde měli kluci vyhledat rozličné informace pomocí slovníků, encyklopedií, počítače, jízdního řádu pověšeného na autobusové zastávce a měli napsat e-mail. Po splnění každého úkolu získala hlídka minci a 10 mincí nakonec vyměnili za dřevěnou destičku. Tu pak umístili do velké skládanky ve tvaru České republiky. Potom na nás čekal vynikající gulášek s chlebem a po odpočinutí jsme se šli podívat na tisíciletou lípu a potom jsme se přesunuli na dětské hřiště u školy, kde jsme čekali na vyhlášení výsledků. Vyhodnocování se trochu protáhlo a po ukončení jsme se s asi 45-ti minutovým zpožděním vrátili do Turnova.

Pro náš oddíl závod neskončil úplně slavně. Z 11 hlídek se Lvíčata umístila na 11. místě a Mravenci na místě 7. I přesto si myslím, že kluci podali pěkný výkon. Hlavní ale je, že se jim závod líbil a že si ho užili. A za 2 roky už nebudou Lvíčata nejmladší a také získají spoustu znalostí a zkušeností, které je posunou dále. Fotky ze závodů naleznete zde.

Komentáře uzavřeny