26.-29.10.2018 Podzimky na Hubertce

Sobota 27.4.2019 Slavnostní střediskový oheň ke svátku sv. Jiří

4.5.2019 Základní kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště

Velikonoční robinsoniáda v Lužických horách (23.-24.3.2018)

Na velikonoční robinsoniádu jsme se tentokrát vydali do Lužických hor. Po náročné cestě vlakem jsme vystoupili v Jedlové, odkud jsme již za tmy začali stoupat k chalupě. Ta se nachází v Horní Světlé – Myslivnách kousek pod Luží, nejvyšším vrcholem Lužických hor. Po příchodu na chatu jsme zjistili, že ve vodovodních trubkách a v záchodech zamrzla voda a dvě vodovodní se utrhly ze zdi. Z tohoto důvodu jsme nemohli pustit vodu a Standa zajel koupit balenou vodu. Během večera se nám podařilo vytopit společenskou místnost, v které jsme přespali.

Ráno jsme se rozhodli, že kvůli nefungující vodě výpravu zkrátíme o jeden den. Během snídaně se ozval Pavouk, že má asi teplotu. Tu skutečně měl a tak zůstal ležet ve spacáku. Po snídani jsme si zabalili a uklidili jsme chatu. Iveta odvezla velké batohy a Pavouka do Turnova a zbytek se vydal na výlet po vrcholcích zasněžených Lužických hor. Naše cesta vedla z Mysliven na Luž, kde dokonce i svítilo sluníčko. Po drobné svačince, zkoumání výhledů do kraje a společné fotce jsme se po německé straně vydali k rozcestí Pod Ptačincem a odtud na Stožecké sedlo. Zde nás čekal krátký úsek cesty po hlavní silnici vedoucí ze Svoru do Rumburku a po žluté jsme dorazili na nádraží v Jedlové. Během čekání na vlak jsme se nasvačili a rychlíkem jsme odjeli do Bělé pod Bezdězem, kde jsme přestoupili na výlukový autobus. Po první části vyhlídkové jízdy po Mladé Boleslavi a okolí jsme se ocitli na mladoboleslavském hlavním nádraží. Zde jsme přestoupili na další autobus a po druhé části vyhlídkové jízdy Mladoboleslavskem jsme dorazili do Bakova, kde jsme přestoupili na vlak do Turnova. Ve vlaku jsme zároveň odtajnili první z indicií napovídající téma letošní táborové hry.

Fotky z této výpravy naleznete v oddílové galerii.