NEJBLIŽŠÍ AKCE

Sobota 16.2.2019 Výstup na Mt. Everest

Neděle 24.2.2019 Bazén
sraz v 17:45 před bazénem na Výšince
konec v 19:15 tamtéž

2.-9.3.2019 Zimní tábor

Pátek 15.3.2019 Skautský ples

Neděle 17.3.2019 Střediskové loučení s ledem

Pátek 22.3.2019 Tělocvična

22.-24.3.2019 Víkendová výprava

Sobota 6.4.2019 Brigáda na Ostrově

12.-14.4.2019 Velikonoční robinsoniáda

Sobota 27.4.2019 Slavnostní střediskový oheň ke svátku sv. Jiří

4.-5.5.2019 Základní kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště

25.-26.5.2019 Krajské kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště, pokud se jim podaří postoupit

7.-9.6.2019 Putovní víkendovka

21.-23.6.2019 Generálka na tábor a ukončovačka

27.7.-10.8.2019 Letní tábor

Pololetky na běžkách (1.-4.2.2018)

Na začátku pololetních prázdnin jsme se sešli na nádraží v Turnově, odkud se společná výprava našich členů společně se členy 1. chlapeckého oddílu vydala vlakem do Liberce. Zde jsme se setkali se Zbojníky (mladými ochránci přírody z Liberce a z Osečné) a společně s nimi jsme dále pokračovali do Hejnic. Odtud jsme již pěšky vyrazili na Tetřeví chatu, kde na nás čekal vynikající buřtguláš. Po večeři jsme si vyčistili zuby a šli jsme spát, abychom načerpali síly na zítřejší výlety na běžkách.

Po rozcvičce a snídani jsme si nandali běžky a vyjeli jsme ke Smědavské hoře k pomníčku, připomínajícím letecké neštěstí z počátku 90. let. Po delším hledání jsme nalezli i zbytek trosek jednoho z letadel. Odtud jsme se vrátili na oběd na chatu. Po krátkém poledním klidu jsme, opět na běžkách, vyrazili na Knajpu a od ní pod Jizeru. Zde jsme si lyže schovali do lesa a pěšky jsme vystoupali na vrchol. Namáhavý výstup se nám odvděčil perfektním výhledem a nádherným západem slunce. Z Jizery jsme se vrátili zpět do chaty na večeři. Po ní jsme si zazpívali několik písniček a unaveni jsme šli spát.

V sobotu nás čekal celodenní výlet na Jizerku. Část jela napřed, aby na Jizerce provedla návštěvnický průzkum pro Správu CHKO a zbytek se vydal v jejich stopách. Těsně před Jizerkou prasklo Opičákovi 1 vázání. Náhodou jel kolem člen horské služby a ten nám dal tip na půjčovnu běžek v Panském domě. Zde nám za drobnou úplatu prodali a namontovali nové vázání, Takže Opičák 1 nemusel běžet zpět vedle nás, ale mohl jet také na lyžích. Opičák 1 je Opičák z 1. chlapeckého oddílu. Náš Opičák byl na této výpravě překřtěn na Opičáka 2, aby se nám nepletli. Po návratu na Tetřevky jsme si odpočinuli, navečeřeli jsme se a venku jsme si zahráli několik soutěží. Po nich následovalo zpívání a přesun do postelí.

Po nedělní snídani jsme začali uklízet chatu a potom zbyl ještě čas na zimní olympiádu. Po rychlém obědě a vyhodnocení olympiády jsme se vydali na vlak do Hejnic.

Fotky z této akce naleznete v oddílové galerii a v galerii Zbojníků.

Komentáře uzavřeny