Jablonecká regata (6.-7.10.2017)

V pátek odpoledne se na Ostrově sešli odvážlivci z řad Svišťů a Orlů, kteří se rozhodli vyzkoušet své štěstí na jachetních závodech na jablonecké přehradě. Naložili jsme pramici a další potřebné vybavení a vyrazili jsme do Jablonce. Zde nás ve skautském domě na sídlišti Šumava čekala instruktáž a povídání o pravidlech jachetních závodů a před večrkou jsme se ještě podívali na kreslený film s Asterixem a Obelixem. Po časném budíčku jsme si zabalili, nasnídali jsme se a odjeli jsme k přehradě. Zde jsme sestavili plachetnici a čekali jsme, až přijde čas našich rozjížděk. Mezitím jsme pozorovali dvě rozjížďky skautů a něktří se z dlouhé chvíle začali pošťichovat. Protože jsme všichni v této disciplíně nováčky, přihlásili jsme jednu posádku do kategorie veteránů a druhou do kategorie nováčků. Posádka soutěžící v kategorii veteránů se umístila na 2. místě a druhá posádka nebyla hodnocena, protože ke startu nenastoupila. Při kroužení poblíž bójek značících start dostal jeden ze členů posádky strach a musel být vysazen na břeh. Zbylí členové posádky si potom mimo soutěž alespoň vyzkoušeli jízdu pod napnutými plachtami. Po vyhlášení výsledků jsme se vrátili na Ostrov, kde jsme loď uložili k zimnímu spánku. Pokud to bude možné, tak na regatu do Jablonce vyrazíme i příští rok. Na jaro příštího roku zároveň plánujeme vyrazit na Velký Písečák, aby si mohl plachtění vyzkoušet i zbytek oddílu. Fotky ze závodu naleznete zde.