Družinový výlet na planetu Rea

Za slunného sobotního rána jsme se sešli ve velice komorním počtu před nádražní budovou. Bramborák, Opičák, Radim, Jarjar a já. Radim odvážně zakoupil jízdenku a vydali jsme se vlakem do Dolánek.

Naše kroky vedly ze zastávky přes Jizeru, na protějším přehu do strmého kopce ke Kopalově vyhlídce, kde jsme se dozvěděli, že místo vlaku jsme letěli kosmickým plavidlem společnosti NASA na doposud neprobádanou planetu jménem Rea. Našim úkolem bude po celou naši výpravu pozorovat zvláštnosti a úkazy na této planetě a podat o ncih svěděctví zpátky na Zemi.

Cestou do Záholic jsme si zkusili uličku důvěry, abychom věděli, že se při plnění náročné kosmické mise můžeme na sebe navzájem spolehnout.

Za Záholicemi se nám podařilo získat první kousky mapy planety. Také jsme potkali zajímavého tvora, který by se na Zemi dal přirovnat ke kočce. Naše putování dále vedlo po červené značené stezce až k rozcestí Klokočské průchody, kde jsme poobědvali a poté odbočili na žlutou stezku.

Ještě než jsme se začali klesat k jeskyni Postojna, zanechali jsme na planetě Rea naše výtvory v podobě znaku planety. Každý měl za úkol z dostupných přírodnin ztvrárnit znak planety a vymyslet k němu jeho příběh a význam jednotlivých prvků.

V jeskyni Postojna jsme objevili dva spící netopýry. Na cestě do Turnova jsme ještě zkusili několik aktivit a her. Na Ostrově jsme rozdělali oheň a opekli si buřty, které nám přinesla paní Sahajová, za což jí tímto velice děkujeme!

Výlet se vydařil, ušli jsme přibližně 13 km, všichni jeho účastníci vyjádřili celkovou spokojenost, akorát nás velice mrzí, že se nedostavilo více účastníků z obou družin…

Fotografie z výletu můžete shlédnout v oddílov fotogalerii zde:

http://2oddilturnov.rajce.idnes.cz/12._3._2016_Druzinovy_vylet_na_planetu_Rea_Orli_a_Svisti/

Komentáře uzavřeny