Chilkoot aneb Sranda na zimním závodě

V sobotu 23. 1. 2016 ráno jsme se sešli v Turnově před vlakovým nádraží, ale nejeli jsme vlakem. Přijela pro nás Jar Jarova mamka a v 7:30 jsme vyjeli do Lomnice nad Popelkou, kde probíhal celý závod. Zaregistrovali jsme se a po úvodním proslovu jsme postupně vyráželi na trasu. Bohužel jsme nemohli být v týmu 3 a tak Jar Jar musel být s nějakou holkou z Tatobit. První úkol byl zjistit na autobusovém nádraží odjezdy autobusů, což jsme poměrně zvládli. Pak jsme vyrazili na uzlování, a to už tak moc dobře nedopadlo, protože v zimě uvazovat uzle není tak lehké. Jen co jsme splnili uzlování, už jsme hledali cestu k 3. úkolu – Odhady. Za úkol jsme měli odhadnout, kam spadne strom, jak velký je klacek a vytáhnout pytlík do výšky dvou metrů. A ty dva metry jsme dali skoro přesně, měli jsme 2,01 metrů. Potom jsme vyrazili dál a poprvé se nám povedlo se ztratit, zabloudili jsme až k silnici a to se nám zdálo divné, nakonec jsme však cestu našli a našli jsme i další stanoviště – Střelba z luku. Vystříleli jsme šípy do zajíců a přesunuli jsme se k velké mapě, abychom věděli kudy jít. Jenomže jsme nějak špatně určili cestu a tím jsme si závod zpestřili, zašli jsme si asi 3 km do lesa, když v tom nám došlo, že jdeme špatně. Vrátili jsme se na rozcestí a potkali jsme Jar Jara a tu holku, kteří vyrazili až dlouho po nás. Našli jsme správnou cestu k dalšímu úkolu – Kimova hra, ve které jsme si vedli dost dobře, měli jsme 26 bodů z 30. A nebyli bychom to my, kdybychom hned za rohem neodbočili špatně, naštěstí nás na to pořadatelé upozornili. Cestou na poznávání zvířecích stop jsme měli za úkol poznávat stromy. U zvířecích stop jsme docela hodně tipovali a jo, vyplatilo se to, poznali jsme 5 stop z 10. Nyní už nás čekaly jenom dva úkoly: střílet ze vzduchovky a rozdělat oheň. Naštěstí pro nás vzduchovka nebyla žádný problém, bohužel to stejné nemůžu říct o ohni, protože tam se nám nedařilo a navíc se Jar Jar sekl do prstu. Vyrazili jsme zpět do klubovny pořadatelů, kde pro nás připravili guláš. Po krátké pauze se začalo vyhlašovat. Holky to měly lehké, neboť měly jenom 3 týmy, a tak se umístily všechny. Já a Kraken jsme se umístili 6. a Jar Jar s tou holkou by byli 2., ale bohužel smíšení soutěžili jenom tak. Pak jsme vyrazili domů. Celkově bych tento závod doporučil každému, protože to byl zážitek.

Napsal: Vojta Hoření zvaný Zelenáč

Komentáře uzavřeny