NEJBLIŽŠÍ AKCE

Pátek 2.10.2020 Výroční schůze střediska
- vzhledem k současné situaci je akce přesunuta na neurčito

Sobota 3.10.2020 Western

23.-25.10.2020 Podzimky

Sobota 7.11.2020 Vyzvědač

Pátek 4.12.2020 Mikulášské odpoledne
- na Ostrově

Sobota 19.12.2020 Výprava

31.1.-6.2.2021 Zimní tábor na Šumavě

Základní kolo Svojsíkova závodu (15.-16.5.2015)

Od pátku 15. do soboty 16. května 2015 se v Turnově konalo základní kolo Svojsíkova závodu, kterého se zúčastnila i družina Medvědů ve složení Piškot, HonzaS, Hoblik, Fantomas. Netopýr, Kraken a Zelenáč. Během závodu mají jeho účastníci šanci prověřit své schopnosti a dovednosti v různých disciplínách a také se seznámit se skauty z ostatních středisek. Závodu se účastnili družiny z Turnova, Tatobit, Semil, Železného Brodu a z Jilemnice.

Na Ostrově jsme se sešli okolo 17. hodiny a v 17:30 začal modul Přežití. Družiny si měli postavit stan a připravit ho na přenocování. Po stavbě stanu následovalo zahájení závodu, kdy jsme se pomocí divadelní scénky, při které Odysseus s pomocí Trojského koně dobyl Troju, dozvěděli téma závodu. Tím byla Odyessova zpáteční cesta na rodnou Ithaku. Po zahájení závodu a večeři se zájemci přesunuli k ohni a ke kytaře. V sobotu v 7 ráno se museli Medvědi vyhrabat ze svých spacáků, protože v 8:40 jim odjížděl vlak na Malou Skálu. Z nádraží jsme se přesunuli ke Žluté plovárně, odkud začínala naše plavba na raftu do Dolánek. Po menších problémech pod jezem a následné brodění a tažení lodě po mělčině jsme se vyodili u Boučkova statku, kde jsme balili batoh na vícedenní výpravu. Od Boučkova statku už bylo vody dost a vysedat a tlačit jsme už prakticky nemuseli. Na Jizeře nás ještě čekalo několik dalších disciplín. Porozumění návodu psaném v cizím jazyce, moderní komunikace, při které se musela družina pomocí vysílaček domluvit a postavit lego podle vzoru. Dále řešení krizové situace, poznávání rostlin a u Zrcadlové kozy obávaná první pomoc. Při této disciplíně většina hlídek vyhoří a Medvědům se nevedlo jinak. Fantomas se dokonce přesvědčil, že není v lidských silách provádět masáž srdce a při tom svačit.

U jezu v Dolánkách plavba končila a my se přesunuli k brouzdališti, kde si Medvědi měli k obědu uvařit míchaná vajíčka, která se jim povedla. Cestou zpět na Ostrov ještě Medvědi luštili šifry, vázali kolmou vazbu, řešili hlavolamy, na autobusáku pomáhali najít spoj do Koberov a poznávali různé slavné osobnosti. Na Ostrově je čekala poslední disciplína. Vyplňování různých formulářů (žádost o cestovní pas, přihláška na střední školu,..) a složenek. Po této disciplíně jsme si mohli dát k obědu grilovanou klobásu a přitom sledovat semifinálové hokejové utkání s Kanadou.

Všichni ale netrpělivě očekávali slavnostní nástup, na kterém jsem se dozvěděli, jak jsme vlastně dopadli. Medvědi skončili na vynikajícím 2. místě a postupují na krajské kolo, které se koná o víkendu 19.-21.6.2015 v Semilech. Během závodu Medvědi zjistili, v čem mají nadostatky a mezery, na jejichž odstranění intenzivně pracujeme. Fotky ze závodu si můžete prohlédnout v oddílové galerii.

Komentáře uzavřeny