21.1.2018 Bazén

sraz v 16:20 před tělocvičnou gymnázia
konec v 18:00

Výprava na běžkách
některá sobota během ledna a února dle aktuálních sněhových podmínek

17.2.2018 Dobytí Mt. Everestu

4.3.2018 Bazén

9.3.2018 Tělocvična

16.3.2018 Skautský ples

28.7.-11.8.2018 Letní tábor

Registrace 2018

Pro rok 2018 byl registrační poplatek stanoven na 700,- Kč . V této tabulce naleznete abecední seznam členů a přiřazených variabilních symbolů. Registraci prosím zasílejte pod přiřazeným VS na č.ú. 2100954214/2010 do 22.12.2017.

Seznam členů je sestaven na základě loňské registrace a dodaných přihlášek nových členů. Pokud není člen v seznamu, nebyl buď v loňském roce registrován nebo nebyla doposud dodána přihláška. V případě dotazů nebo nesrovnalostí kontaktujte, prosím, vůdce oddílu pomocí mailu skubis@turnov.org.

Western (16.9.2017)

V sobotu ráno jsme se sešli na terminálu u nádraží, kde jesme nastoupili do autobusu, který ná odvezl na Podháj. Zde už čekali další tři účastníci. Z Podháje jsme vyšli směrem na Kozlov, kde jsme byli svědky zločinu. Nebohého pocestného, který si zde přepočítával své těžce vydělané peníze, přepadli a následně zavraždili neznámí bandité. Bandity jejichž stopa vedla ke Svaté Anně jsme začali pronásledovat. Abychom doplnili energii potřebnou k pronásledování, tak jsme se u jezírek u Kacanov nasvačili a vyzkoušeli jsme si pistolnické souboje. Odtud nás chladnoucí stopa banditů vedla ke Kopicovu statku a dále kolem reliéfů vytesaných do skal. Protože se blížil čas oběda, museli jsme se znovu nasvačit a zároveň jsme si i vyzkoušeli hod podkovou. Cestou po stopě jsme se ještě zahráli hru Eskorta, v které jednoho vězně doprovázela dvojice šerifů. Vězeň musel utéct a nesměl být zasažen papírovou koulí hozenou šerifem. Stopy banditů nás nakonec dovedli k troskám loupežnického hrádku Kavčiny, kde byli, bohužel, při přestřelce všichni bandité smrtelně raněni. Po obligátním fotografování šerifových pomocníků s mrtvými bandity jsme se přes Valdštejn a Hlavatici vrátili na stanici železného oře Turnov město, kde již čekali rodiče. Cestou jsme si ještě stihli na pasece za Valdštejnem zahrát hru Škatulata hejbejte se. Forky z výletu naleznete zde.

Rozpis družin na školní rok 2017/18

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Mravenci – Úterý – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Lvíčata – Čtvrtek – 16:00-17:30

Družinové schůzky začínají od pondělí 11. 9. 2017.

Změna vedoucího oddílu

U slavnostního ukončovacího ohně, který bývá tradičně každý poslední táborový den, jsem předal vedení oddílu Škubisovi (Michal Kubánek). Důvodem k předání bylo moje přestěhování do Olomouce, což není nejlepší místo k vedení oddílu v Turnově.

Věřím, že změna vedoucího v této situaci oddílu prospěje. Kdo seděl u ohně a byl svědkem předání oddílové vlajky, jako symbolu předání oddílu ví, že se budu opakovat, když řeknu, že za dva roky jsem se v roli vedoucího oddílu naučil mnohé. Zároveň bych také chtěl podotknout, že to byla skvělá zkušenost, které určitě nelituji a již nyní, dva týdny po táboře, mohu říct, že mi bude oddíl chybět.

Už teď se těším na nějakou oddílovou akci, které se budu moci o některém víkendu zúčastnit.

Nalezené věci po táboře

V klubovně jsme po táboře nalezli dvě karimatky (viz foto). Pokud je někdo postrádá, může si je po dohodě vyzvednout na Ostrově.

Ukončovačka

V Pátek 30.6. od 16:30 do 18:00 proběhne na Ostrově tradiční celooddílová schůzka k zakončení letošního školního roku.
Účast v kroji či v střediskovém tričku.

Přihlašování na tábor 2017 – Farská louka

Letošní letní tábor se bude konat na Farské louce v termínu 29.7.-12.8.2017. Veškeré informace k táboru naleznete na oddílových stránkách v sekci Tábor 2017. Přihlašování na tábor probíhá elektronicky do 10.6.2017.