26.-29.10.2018 Podzimky na Hubertce

Sobota 27.4.2019 Slavnostní střediskový oheň ke svátku sv. Jiří

4.5.2019 Základní kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště

Podzimky pod Smrkem (26.-29.10.2018)

Na tradiční podzimní víkendovou výpravu se i letos vydáme do Jizerských hor. Bydlet budeme na Hubertce mezi Bílým Potokem a Smrkem, nejvyšším vrcholem české strany Jizerských hor. Na tuto výpravu pojedeme netradičně společně s 1. chlapeckým oddílem.

Sraz: pátek 26. 10. v 16:15 na nádraží ČD v Turnově
Návrat: pondělí 29. 10. ve 14:39 na nádraží ČD v Turnově

S sebou: V batohu bude pěkně uvnitř (!) sbaleno následující: spacák, věci na spaní (tepláky, ponožky, tričko…), HyeNa, (kartáček, pasta na zuby, mýdlo nebo sprcháč, ručník, hřeben, léky, pokud je pravidelně užíváte…), VěNaVý (míní se tím Věci Na Výpravy, což jsou – zápisník, tužka, KPZ, nůž, uzlovačka, tři papírové koule, šátek na hry), pláštěnka, čelovka (nebo jiná svítilna), náhradní oblečení (kalhoty, mikinu, spodní prádlo a ponožky), doporučujeme jedny dlouhé tepláky do chaty, přezůvky. Dále malý batůžek na výlety, láhev na pití, určitě využijete i kulicha a rukavice, starší 10-ti let členský průkaz Junáka nebo jinou průkazku s fotografií a datem narození pro prokázání věku ve vlaku

Cesta na chatu je dlouhá cca 3 km a vede do kopce. Co si do batohu zabalíte, to si ponesete!

Na sebe: Především dobré pevné boty, oblečení vhodné na cestu (abyste aspoň minimálně reprezentovali), střediskové vínové tričko, krojový šátek

Jídlo: Páteční večeři si veze každý sám. Ostatní jídlo nakoupíme dle počtu přihlášených.

Cena: 500 Kč

Přihlašování je ukončeno z důvodu naplnění kapacity akce.

Nová družina pro Benjamínky

Do letošního skautského roku vstoupíme s novou družinou pro Benjamínky, kde rádi uvítáme předškoláky a kluky z první třídy.  Schůzky budou probíhat každý týden v naší klubovně ve čtvrtek od 15.30 do 16.30. Schůzky povede Stanislav Šéfr- Standa. První schůzka bude ve čtvrtek 13.9.2018! Budeme rádi, když nám o Vašem zájmu dáte dopředu vědět vedoucímu oddílu Michalu Kubánkovi (732 359 722, skubis@turnov.org), nebo vedoucímu družiny Stanislavu Šéfrovi (733 745 972, stanislav.sefr@skaut.cz). Těšíme se na Vás!

Samozřejmě se mohou hlásit zájemci o členství v našem oddíle i v jiných věkových kategoriích.

Rozpis družin na školní rok 2018/19

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Benjamínci – Čtvrtek 15:30-16:30

Lvíčata – Čtvrtek – 16:30-18:00

Mravenci
Pro malý počet členů jsme, bohužel, nuceni úterní družinu zrušit a její členy rozdělit mezi ostatní družiny následovně:
- do Orlů se přesunou Kuře, Hugo, Sádra a Mentos
- do Lvíčat se přesunou Mike a Spongebob
Pokud by někdo nebyl s přesunem spokojen, lze to změnit.

Družinové schůzky začínají od pondělí 10. 9. 2017.

Téma táborové hry

Letošní táborová hra bude na motivy středověké legendy o králi Artušovi.

Z nedostatku času nedošlo na robinsonádě k odtajnění tématu letošní táborové hry. Proto jsme se rozhodli na oddílových stránkách uveřejňovat indicie, které vám napoví. Nejdéle do konce dubna byste měli být schopni uhádnout, o čem bude letošní táborová hra.

1. Indicie byla prozrazena na robinsoniádě :-D
  2. Král
  3. Rytíř
  4. Kouzelník
  5. Není to hranaté
  6. Není to židle

Šestá nápověda je poslední. Teď už musí být téma jasné úplně všem. Do soboty 21.4. můžou ti z vás, kteří ještě netuší, v klidu přemýšlet. Před zapálením slavnostního ohně téma táborové hry prozradíme. Ačkoliv si myslíme, že už to budou všichni vědět.

Jako první uhodli téma táborové hry Spongebob s Mikem a následně Opičák.

Western (16.9.2017)

V sobotu ráno jsme se sešli na terminálu u nádraží, kde jesme nastoupili do autobusu, který ná odvezl na Podháj. Zde už čekali další tři účastníci. Z Podháje jsme vyšli směrem na Kozlov, kde jsme byli svědky zločinu. Nebohého pocestného, který si zde přepočítával své těžce vydělané peníze, přepadli a následně zavraždili neznámí bandité. Bandity jejichž stopa vedla ke Svaté Anně jsme začali pronásledovat. Abychom doplnili energii potřebnou k pronásledování, tak jsme se u jezírek u Kacanov nasvačili a vyzkoušeli jsme si pistolnické souboje. Odtud nás chladnoucí stopa banditů vedla ke Kopicovu statku a dále kolem reliéfů vytesaných do skal. Protože se blížil čas oběda, museli jsme se znovu nasvačit a zároveň jsme si i vyzkoušeli hod podkovou. Cestou po stopě jsme se ještě zahráli hru Eskorta, v které jednoho vězně doprovázela dvojice šerifů. Vězeň musel utéct a nesměl být zasažen papírovou koulí hozenou šerifem. Stopy banditů nás nakonec dovedli k troskám loupežnického hrádku Kavčiny, kde byli, bohužel, při přestřelce všichni bandité smrtelně raněni. Po obligátním fotografování šerifových pomocníků s mrtvými bandity jsme se přes Valdštejn a Hlavatici vrátili na stanici železného oře Turnov město, kde již čekali rodiče. Cestou jsme si ještě stihli na pasece za Valdštejnem zahrát hru Škatulata hejbejte se. Forky z výletu naleznete zde.

Rozpis družin na školní rok 2017/18

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Mravenci – Úterý – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Lvíčata – Čtvrtek – 16:00-17:30

Družinové schůzky začínají od pondělí 11. 9. 2017.

Změna vedoucího oddílu

U slavnostního ukončovacího ohně, který bývá tradičně každý poslední táborový den, jsem předal vedení oddílu Škubisovi (Michal Kubánek). Důvodem k předání bylo moje přestěhování do Olomouce, což není nejlepší místo k vedení oddílu v Turnově.

Věřím, že změna vedoucího v této situaci oddílu prospěje. Kdo seděl u ohně a byl svědkem předání oddílové vlajky, jako symbolu předání oddílu ví, že se budu opakovat, když řeknu, že za dva roky jsem se v roli vedoucího oddílu naučil mnohé. Zároveň bych také chtěl podotknout, že to byla skvělá zkušenost, které určitě nelituji a již nyní, dva týdny po táboře, mohu říct, že mi bude oddíl chybět.

Už teď se těším na nějakou oddílovou akci, které se budu moci o některém víkendu zúčastnit.