Předvánoční výzvy a soutěže

Protože nevíme, kdy se budeme moci fyzicky potkat v klubovně, připravili jsme pro vás několik soutěží a výzev. Mnoho z nich se týká předvánočního času, takže můžete spojit příjemné s užitečným.
Popis jednotlivých výzev naleznete zde.
Pro každého účastníka máme připravenou drobnou odměnu.

Hlasování o jménu střediskové plachetnice začíná!

Během října jste měli možnost podávat návrhy jména nové střediskové plachetnice. Nyní je na řadě hlasování, které probíhá zde!

Je možné označit jedno až pět jmen. Pokud vyberete více než pět jmen, bude Vaše hlasování neplatné! Z každé e-mailové adresy lze hlasovat pouze jednou. Hlasovat mohou členové, rodiče a další příznivci skautského střediska Štika Turnov.

Nové jméno plachetnice bude oznámeno na střediskovém Facebooku a webu během prosince!

Přerušení činnosti do 20.11.2020

Vzhledem k prodloužení nouzového stavu do 20.11.2020, zůstává naše činnost do tohoto data také přerušena.

Vzhledem k současnému vývoji a zákazu pohybu volných osob zůstává naše činnost přerušena do (zatím) 3.11.2020.

Na základě usnesení vlády ČR z 8. října 2020 o přijetí krizového opatření jsme, bohužel, nuceni přerušit naši činnost od 9.10.2020 do neděle 25.10.2020. Do té doby se nebudou konat družinové schůzky ani jiné oddílové akce. Ruší se i úklid Jizery naplánovaný na tuto sobotu 10. října. V případě změny Vás budeme neprodleně informovat emailem a na oddílových stránkách.

Fotky z tábora

V oddílové fotogalerii si konečně můžete prohlédnout fotky z letošního tábora.

Termíny družinových schůzek ve školním roce 2020/21

Družinové schůzky začínají v týdnu od 7.9.2021. Ve školním roce 2020/21 budou družinové schůzky probíhat v těchto dnech:

• Benjamínci
    - pondělí 16:00-17:00
    - nová družina pro předškoláky a 1. třídu
  • Káňata
    - úterý 16:30-18:00
    - 2. – 4. třída
  • Orli
    - středa 16:30-18:00
    - 8.-9. třída, 1. ročník SŠ
  • Lvíčata
    - čtvrtek 16:30-18:00
    - 5.-7. třída

Obnovení činnosti

Aktualizováno 31.5.2020

V týdnu od 1.6.2020 se začnou konat družinové schůzky dle níže uvedených pravidel a v níže uvedených časech.

Na první schůzku (nebo jinou skautskou akci) je nutné donést vyplněné a podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (ke stažení zde).

Abychom se vyhnuli povinnosti nosit roušku, budou se schůzky konat ve venkovním prostředí. Proto nezapomeňte k obvyklým věcem na schůzky přibalit i pláštěnku a pro jistotu i roušku nebo něco jiného na zakrytí úst a nosu. Některé družinovky bychom rádi uspořádali i na kanoích, případně pramicích. Tuto skutečnost s předstihem oznámíme mailem a na oddílovém webu.

Družina Orlů má schůzky ve středu od 16:30 do 18:00.

Družiny Káňat a Lvičat budou mít společné schůzky ve čtvrtek od 16:30 do 18:00.

Na základě výsledků hlasování proběhne v sobotu 13.6. cyklovýlet. Jelikož je prozatím počet dětských účastníků omezen na 15 osob, bude na tuto akci přihlašování. Dle počtu přihlášených bychom případně vytvořili více skupin.

Letní tábor se bude konat v původním termínu 25.7.-10.8.2020 na na tábořišti u Dolní Chřibské. V nejbližší době by mělo být spuštěno přihlašování. S největší pravděpodobností se letos na táboře neuskuteční návštěvní den. Před odjezdem na tábor doporučujeme shlédnout film Muži v černém.

Termín letního tábora (25.7.-8.8.2020)

Letní tábor se bude konat v termínu 25.7.-8.8.2020. Měli bychom tábořit u Dolní Chřibské na hranicích NP České Švýcarsko, CHKO Lužické hory a CHKO Labské pískovce.