Přihlašování na letní tábor a informační schůzka pro rodiče

Od dnešního dne je spuštěno přihlašování na letní tábor. Přihlašovat se můžete pomocí tohoto odkazu do neděle 3.6.2018. Po přihlášení dostanete e-mail s odkazem na informace ohledně platby tábora a s potřebnými dokumenty, které musí být včas vyplněny, a bez kterých se nemůžete tábora zúčastnit. V případě dotazů nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat.

V záložce Tábor 2018 vpravo nahoře naleznete všechny potřebné informace k letošnímu táboru, které budeme postupně aktualizovat.

V pátek 8.6.2018 se od 17:00 v klubovně na Ostrově koná informační schůzka k táboru, kde se dozvíte potřebné informace a můžete se nás na cokoliv zeptat.

Objednávka krojů a krojových součástí

Před letošním táborem budeme hromadně objednávat kroje a krojové součásti. U vlčat (cca do 10 let věku) vyžadujeme pouze vínové střediskové tričko, ale pokud budete chtít i krojovou košili, bránit vám v tom nebudeme. U starších členů bychom byli rádi, pokud si kroj pořídí.

Skautský kroj se skládá z následujících součástí:

Téma táborové hry

Letošní táborová hra bude na motivy středověké legendy o králi Artušovi.

Z nedostatku času nedošlo na robinsonádě k odtajnění tématu letošní táborové hry. Proto jsme se rozhodli na oddílových stránkách uveřejňovat indicie, které vám napoví. Nejdéle do konce dubna byste měli být schopni uhádnout, o čem bude letošní táborová hra.

1. Indicie byla prozrazena na robinsoniádě :-D
  2. Král
  3. Rytíř
  4. Kouzelník
  5. Není to hranaté
  6. Není to židle

Šestá nápověda je poslední. Teď už musí být téma jasné úplně všem. Do soboty 21.4. můžou ti z vás, kteří ještě netuší, v klidu přemýšlet. Před zapálením slavnostního ohně téma táborové hry prozradíme. Ačkoliv si myslíme, že už to budou všichni vědět.

Jako první uhodli téma táborové hry Spongebob s Mikem a následně Opičák.

Western (16.9.2017)

V sobotu ráno jsme se sešli na terminálu u nádraží, kde jesme nastoupili do autobusu, který ná odvezl na Podháj. Zde už čekali další tři účastníci. Z Podháje jsme vyšli směrem na Kozlov, kde jsme byli svědky zločinu. Nebohého pocestného, který si zde přepočítával své těžce vydělané peníze, přepadli a následně zavraždili neznámí bandité. Bandity jejichž stopa vedla ke Svaté Anně jsme začali pronásledovat. Abychom doplnili energii potřebnou k pronásledování, tak jsme se u jezírek u Kacanov nasvačili a vyzkoušeli jsme si pistolnické souboje. Odtud nás chladnoucí stopa banditů vedla ke Kopicovu statku a dále kolem reliéfů vytesaných do skal. Protože se blížil čas oběda, museli jsme se znovu nasvačit a zároveň jsme si i vyzkoušeli hod podkovou. Cestou po stopě jsme se ještě zahráli hru Eskorta, v které jednoho vězně doprovázela dvojice šerifů. Vězeň musel utéct a nesměl být zasažen papírovou koulí hozenou šerifem. Stopy banditů nás nakonec dovedli k troskám loupežnického hrádku Kavčiny, kde byli, bohužel, při přestřelce všichni bandité smrtelně raněni. Po obligátním fotografování šerifových pomocníků s mrtvými bandity jsme se přes Valdštejn a Hlavatici vrátili na stanici železného oře Turnov město, kde již čekali rodiče. Cestou jsme si ještě stihli na pasece za Valdštejnem zahrát hru Škatulata hejbejte se. Forky z výletu naleznete zde.

Rozpis družin na školní rok 2017/18

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Mravenci – Úterý – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Lvíčata – Čtvrtek – 16:00-17:30

Družinové schůzky začínají od pondělí 11. 9. 2017.

Změna vedoucího oddílu

U slavnostního ukončovacího ohně, který bývá tradičně každý poslední táborový den, jsem předal vedení oddílu Škubisovi (Michal Kubánek). Důvodem k předání bylo moje přestěhování do Olomouce, což není nejlepší místo k vedení oddílu v Turnově.

Věřím, že změna vedoucího v této situaci oddílu prospěje. Kdo seděl u ohně a byl svědkem předání oddílové vlajky, jako symbolu předání oddílu ví, že se budu opakovat, když řeknu, že za dva roky jsem se v roli vedoucího oddílu naučil mnohé. Zároveň bych také chtěl podotknout, že to byla skvělá zkušenost, které určitě nelituji a již nyní, dva týdny po táboře, mohu říct, že mi bude oddíl chybět.

Už teď se těším na nějakou oddílovou akci, které se budu moci o některém víkendu zúčastnit.

Nalezené věci po táboře

V klubovně jsme po táboře nalezli dvě karimatky (viz foto). Pokud je někdo postrádá, může si je po dohodě vyzvednout na Ostrově.