Podzimky v Jizerských horách (26.-29.10.2017)

Na tradiční podzimní víkendovou výpravu se letos vydáme do Jizerských hor. Bydlet budeme na Tetřeví chatě, kterou něktří z vás navštívili během zimních táborů, a jako každý rok se můžete těšit na etapovou hru.

Sraz: čtvrtek 26. 10. v 16:15 na nádraží ČD v Turnově
Návrat: neděle 29. 10. v 15:15 na nádraží ČD v Turnově

S sebou: V batohu bude pěkně uvnitř (!) sbaleno následující: spacák, věci na spaní (tepláky, ponožky, tričko…), HyeNa, (kartáček, pasta na zuby, mýdlo, ručník, hřeben,…), VěNaVý (míní se tím Věci Na Výpravy, což jsou základní věci na schůzky – zápisník, tužka, KPZ, nůž, lanko rozšířené o tři papírové koule, šátek na hry, apod.), pláštěnka, čelovka (nebo jiná svítilna), náhradní oblečení (kalhoty, mikinu, spodní prádlo a ponožky), doporučujeme jedny dlouhé tepláky do chaty. Dále malý batůžek na výlety, láhev na pití, možná využijete i kulicha a rukavice, v batohu si nechte trochu místa na společné jídlo, starší 10-ti let členský průkaz Junáka nebo jinou průkazku s fotografií a datem narození pro prokázání věku ve vlaku

Cesta na chatu je dlouhá cca 6 km a vede do kopce. Co si do batohu zabalíte, to si ponesete!

Na sebe: Především dobré pevné boty, oblečení vhodné na cestu (abyste aspoň minimálně reprezentovali)

Jídlo: Čtvrteční večeři si veze každý sám. Dále pak každý vánočku nebo něco sladkého od maminky na snídaně.

Cena: 400 Kč

Přihlašovat na akci se můžete do 24.10.2017 do 19:00 zde.

Western (16.9.2017)

V sobotu ráno jsme se sešli na terminálu u nádraží, kde jesme nastoupili do autobusu, který ná odvezl na Podháj. Zde už čekali další tři účastníci. Z Podháje jsme vyšli směrem na Kozlov, kde jsme byli svědky zločinu. Nebohého pocestného, který si zde přepočítával své těžce vydělané peníze, přepadli a následně zavraždili neznámí bandité. Bandity jejichž stopa vedla ke Svaté Anně jsme začali pronásledovat. Abychom doplnili energii potřebnou k pronásledování, tak jsme se u jezírek u Kacanov nasvačili a vyzkoušeli jsme si pistolnické souboje. Odtud nás chladnoucí stopa banditů vedla ke Kopicovu statku a dále kolem reliéfů vytesaných do skal. Protože se blížil čas oběda, museli jsme se znovu nasvačit a zároveň jsme si i vyzkoušeli hod podkovou. Cestou po stopě jsme se ještě zahráli hru Eskorta, v které jednoho vězně doprovázela dvojice šerifů. Vězeň musel utéct a nesměl být zasažen papírovou koulí hozenou šerifem. Stopy banditů nás nakonec dovedli k troskám loupežnického hrádku Kavčiny, kde byli, bohužel, při přestřelce všichni bandité smrtelně raněni. Po obligátním fotografování šerifových pomocníků s mrtvými bandity jsme se přes Valdštejn a Hlavatici vrátili na stanici železného oře Turnov město, kde již čekali rodiče. Cestou jsme si ještě stihli na pasece za Valdštejnem zahrát hru Škatulata hejbejte se. Forky z výletu naleznete zde.

Rozpis družin na školní rok 2017/18

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Mravenci – Úterý – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Lvíčata – Čtvrtek – 16:00-17:30

Družinové schůzky začínají od pondělí 11. 9. 2017.

Změna vedoucího oddílu

U slavnostního ukončovacího ohně, který bývá tradičně každý poslední táborový den, jsem předal vedení oddílu Škubisovi (Michal Kubánek). Důvodem k předání bylo moje přestěhování do Olomouce, což není nejlepší místo k vedení oddílu v Turnově.

Věřím, že změna vedoucího v této situaci oddílu prospěje. Kdo seděl u ohně a byl svědkem předání oddílové vlajky, jako symbolu předání oddílu ví, že se budu opakovat, když řeknu, že za dva roky jsem se v roli vedoucího oddílu naučil mnohé. Zároveň bych také chtěl podotknout, že to byla skvělá zkušenost, které určitě nelituji a již nyní, dva týdny po táboře, mohu říct, že mi bude oddíl chybět.

Už teď se těším na nějakou oddílovou akci, které se budu moci o některém víkendu zúčastnit.

Nalezené věci po táboře

V klubovně jsme po táboře nalezli dvě karimatky (viz foto). Pokud je někdo postrádá, může si je po dohodě vyzvednout na Ostrově.

Ukončovačka

V Pátek 30.6. od 16:30 do 18:00 proběhne na Ostrově tradiční celooddílová schůzka k zakončení letošního školního roku.
Účast v kroji či v střediskovém tričku.

Přihlašování na tábor 2017 – Farská louka

Letošní letní tábor se bude konat na Farské louce v termínu 29.7.-12.8.2017. Veškeré informace k táboru naleznete na oddílových stránkách v sekci Tábor 2017. Přihlašování na tábor probíhá elektronicky do 10.6.2017.