Vlčci a odborky z domova

Nudíte se doma a nevíte co s volným časem? Zkuste ho využít a splnit vlčky nebo odborky, které lze plnit z domova. Jako odměnu získáte nášivku, kterou si můžete přišít na kroj.

Skautský borec junior

Pro dobu, kdy nemůžeme skautovat naživo pro vás 1. dívčí a 3. chlapecký oddíl připravily výzvu Skautský borec junior. Tato výzva je určena všem našim členům, jejich sourozencům, rodičům, kamarádům a všem, kteří by se chtěli zapojit.

Jak na to? V tomto videu se dozvíš vše potřebné.

Popis všech výzev nalezneš na tomto letáčku.

Tabulku pro zaznamenání dosažených bodů si můžeš stáhnout zde.

Kromě této výzvy můžete doma plnit jednotlivé úkoly ze skautské stezky. Tipy na jednotlivé úkoly budeme průběžně uveřejňovat na oddílovém webu.

Dočasně přerušujeme naši činnost

Vážení členové a rodiče,

vedení našeho skautského střediska a současně i vedení Junáka – českého skauta rozhodlo, že od 11. března do odvolání bude pozastavena veškerá běžná skautská činnost. Jedná se o družinové schůzky, oddílové schůzky, výpravy, závody i akce skautského vzdělávání. Zároveň bude uzavřen pro členy i návštěvy náš areál na Ostrově. Jde o těžký krok, který navazuje na rozhodnutí přijímané státními institucemi v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací. Jako skauti a skautky cítíme naši společenskou odpovědnost a chceme jednat s ohledem na ochranu našich spoluobčanů. Jsme přesvědčeni, že jde o dobrý preventivní krok ve správný čas.

Doufáme, že skautskou činnost budeme moci co nejdříve obnovit – budeme vás o tom samozřejmě okamžitě informovat a děkujeme za pochopení.

za Junák – český skaut, středisko Štika Turnov, z.s.

Stanislav Šéfr – vedoucí střediska

Členské příspěvky na rok 2020

S blížícím se koncem kalendářního roku nastává i čas pro úhradu členského příspěvku ve na rok 2020. Stejně jako minulý rok je výče členského příspěvku 1000 Kč. Členské příspěvky je nutné uhradit do pátku 17.1.2020. Pokyny k platbě (číslo účtu a variabilní symbol) se dozvíte pod tímto odkazem. Pod ním byste měli zjistit i stav Vaší platby. Po přihlášení budete vyzváni ke kontrole vašich kontaktních údajů. Pokud kontaktní údaje nesouhlasí, kontaktujte, prosím, vůdce oddílu pomocí níže uvedeného mailu. Pod tímto odkazem se naleznou pouze ti, kteří byli tento rok registrovaní nebo odevzdali přihlášku. V případě dotazů kontaktujte vůdce oddílu pomocí mailu skubis@turnov.org.

Termín letního tábora (25.7.-8.8.2020)

Letní tábor se bude konat v termínu 25.7.-8.8.2020. Měli bychom tábořit u Dolní Chřibské na hranicích NP České Švýcarsko, CHKO Lužické hory a CHKO Labské pískovce.

Změna ve vedení oddílu

Od září 2019 došlo ke změně zástupce vedoucího oddílu, kterým se stal Tomáš Veselý – Piškot.

Piškotovi přejeme do nové pozice spoustu elánu, nadšení a nových nápadů. Slovy nelze Standovi poděkovat za jeho dlouholetou činnost ve vedení našeho oddílu. V posledních letech je zároveň vedoucím našeho střediska a tímto bude mít na tuto náročnou činnost o trochu více času.

Časy družinových schůzek ve školním roce 2019/20

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Káňata – Čtvrtek – 15:30-16:30

Lvíčata – Čtvrtek – 16:30-18:00

Družinové schůzky začínají od pondělí 9. 9. 2019.