Neděle 23.12.2018 Oddílová vánočka a Betlémské světýlko

Sobota 27.4.2019 Slavnostní střediskový oheň ke svátku sv. Jiří

4.5.2019 Základní kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště

Oddílová vánočka (neděle 23.12.2018)

Na tradiční vánoční oddílovou schůzku se sejdeme se v klubovně, abychom zavzpomínali na uplynulý rok, zahráli si několik her, ochutnali vánoční cukroví a navzájem se obdarovali.

Sraz: v 15:00 v klubovně
Konec: v 17:00 na náměstí Českého ráje, kde si budete moct vyzvednout Betlémské světlo, podívat se na živý betlém a zazpívat si vánoční koledy se sborem našeho střediska

S sebou: skautský kroj (kdo má), vzorek vánočního cukroví, nejlépe vlastnoručně vyrobený vánoční dárek v hodnotě do cca 50 Kč, lucerničku na Betlémské světlo

Vánoční zpívání

Zveme všechny přátele, příznivce a členy střediska na tradiční vánoční vystoupení skautského pěveckého sboru. Přijít si s námi společně zazpívat budete moci hned čtyřikrát. V neděli 23.12. bude vystoupení spojeno s již tradičním živým betlémem a s předáváním Betlémského světla. Těšíme se na Vás!

Registrace 2019

S blížícím se koncem kalendářního roku nastává i čas pro úhradu členských příspěvků na rok 2019. Proti letošnímu roku došlo k navýšení příspěvku na 1000 Kč. Důvody k navýšení jsou vysvětlené v dopise od vedení střediska. Členské příspěvky je nutné uhradit do 6.1.2019. Pokyny k platbě (číslo účtu a variabilní symbol) se dozvíte pod tímto odkazem. Pod stejným odkazem byste měli od 25.11.2018 zjistit stav Vaší platby. Pod tímto odkazem se naleznou pouze ti, kteří byli tento rok registrovaní nebo odevzdali přihlášku. V případě dotazů kontaktujte vůdce oddílu pomocí mailu skubis@turnov.org.

Nová družina pro Benjamínky

Do letošního skautského roku vstoupíme s novou družinou pro Benjamínky, kde rádi uvítáme předškoláky a kluky z první třídy.  Schůzky budou probíhat každý týden v naší klubovně ve čtvrtek od 15.30 do 16.30. Schůzky povede Stanislav Šéfr- Standa. První schůzka bude ve čtvrtek 13.9.2018! Budeme rádi, když nám o Vašem zájmu dáte dopředu vědět vedoucímu oddílu Michalu Kubánkovi (732 359 722, skubis@turnov.org), nebo vedoucímu družiny Stanislavu Šéfrovi (733 745 972, stanislav.sefr@skaut.cz). Těšíme se na Vás!

Samozřejmě se mohou hlásit zájemci o členství v našem oddíle i v jiných věkových kategoriích.

Rozpis družin na školní rok 2018/19

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Benjamínci – Čtvrtek 15:30-16:30

Lvíčata – Čtvrtek – 16:30-18:00

Mravenci
Pro malý počet členů jsme, bohužel, nuceni úterní družinu zrušit a její členy rozdělit mezi ostatní družiny následovně:
- do Orlů se přesunou Kuře, Hugo, Sádra a Mentos
- do Lvíčat se přesunou Mike a Spongebob
Pokud by někdo nebyl s přesunem spokojen, lze to změnit.

Družinové schůzky začínají od pondělí 10. 9. 2017.

Téma táborové hry

Letošní táborová hra bude na motivy středověké legendy o králi Artušovi.

Z nedostatku času nedošlo na robinsonádě k odtajnění tématu letošní táborové hry. Proto jsme se rozhodli na oddílových stránkách uveřejňovat indicie, které vám napoví. Nejdéle do konce dubna byste měli být schopni uhádnout, o čem bude letošní táborová hra.

1. Indicie byla prozrazena na robinsoniádě :-D
  2. Král
  3. Rytíř
  4. Kouzelník
  5. Není to hranaté
  6. Není to židle

Šestá nápověda je poslední. Teď už musí být téma jasné úplně všem. Do soboty 21.4. můžou ti z vás, kteří ještě netuší, v klidu přemýšlet. Před zapálením slavnostního ohně téma táborové hry prozradíme. Ačkoliv si myslíme, že už to budou všichni vědět.

Jako první uhodli téma táborové hry Spongebob s Mikem a následně Opičák.

Western (16.9.2017)

V sobotu ráno jsme se sešli na terminálu u nádraží, kde jesme nastoupili do autobusu, který ná odvezl na Podháj. Zde už čekali další tři účastníci. Z Podháje jsme vyšli směrem na Kozlov, kde jsme byli svědky zločinu. Nebohého pocestného, který si zde přepočítával své těžce vydělané peníze, přepadli a následně zavraždili neznámí bandité. Bandity jejichž stopa vedla ke Svaté Anně jsme začali pronásledovat. Abychom doplnili energii potřebnou k pronásledování, tak jsme se u jezírek u Kacanov nasvačili a vyzkoušeli jsme si pistolnické souboje. Odtud nás chladnoucí stopa banditů vedla ke Kopicovu statku a dále kolem reliéfů vytesaných do skal. Protože se blížil čas oběda, museli jsme se znovu nasvačit a zároveň jsme si i vyzkoušeli hod podkovou. Cestou po stopě jsme se ještě zahráli hru Eskorta, v které jednoho vězně doprovázela dvojice šerifů. Vězeň musel utéct a nesměl být zasažen papírovou koulí hozenou šerifem. Stopy banditů nás nakonec dovedli k troskám loupežnického hrádku Kavčiny, kde byli, bohužel, při přestřelce všichni bandité smrtelně raněni. Po obligátním fotografování šerifových pomocníků s mrtvými bandity jsme se přes Valdštejn a Hlavatici vrátili na stanici železného oře Turnov město, kde již čekali rodiče. Cestou jsme si ještě stihli na pasece za Valdštejnem zahrát hru Škatulata hejbejte se. Forky z výletu naleznete zde.