Družinový minicyklovýlet Orlů (středa 16.6.2021)

Ve středu se na kolech vyrazíme osvěžit k nějaké vodní ploše.

Sraz: v 16:30 u vlakové zastávky Turnov město nebo v 16:35 zde

S sebou: funkční jízdní kolo, přilbu na kolo, pití, plavky

Návrat: v 18:30 do Turnova, vracet se budeme přes Příšovice a Přepeře

Tábor 2021

Přihlašování na tábor je již spuštěno!

Veškeré informace naleznete zde.

Obnovení činnosti

Od pondělí 17.5.2021 zahajuje náš oddíl běžnou skautskou činnost. Dle současných pokynů může činnost probíhat následujícím způsobem:
  • ve vnitřních prostorách se mohou účastnit 3 členové a 1 vedoucí s respirátorem (do 15 let stači chirurgické roušky)
  • venku se může setkat 30 členů a 1 vedoucí (při dostatečných rozestupech bez ochrany dýchacích cest, jinak roušky)
Z tohoto důvodu budou družinové schůzky probíhat výhradně ve venkovních prostorách a to za každého počasí. Proto, prosím, vybavte své děti vhodným oblečením, pláštěnkou a alespoň chirurgickou rouškou.
Každá osoba účastnící se akce, s výjimkou dětí do 6 let, musí doložit svoji bezinfekčnost následujícími způsoby:
  • předložení potvrzení ze školy nebo od zaměstnavatele o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem, který nesmí být starší 72 hodin
  • předložení potvrzení z veřejného testovacího místa o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem, který nesmí být starší 72 hodin (nárok na bezplatný test má každá osoba 1x za 3 dny)
  • čestné prohlášení od zákonného zástupce (u osob nad 18 let stačí vlastní) o absolvovaném antigenním testu ve škole nebo školském zařízení s negativním výsledkem, který nesmí být starší 72 hodin (vzor čestného prohlášení)
  • před začátkem akce a před jejím vedoucím se osoba otestuje s negativním výsledkem pomocí antigenního testu zakoupeného v lékárně
  • předložení potvrzení o absolvování PCR testu s negativním výsledkem, který nesmí být starší 7 dní
  • předložení potvrzení o dokončením očkování, od kterého uběhlo nejméně 14 dní
  • předložení potvrzení o prodělaném laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19 přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní
Osoba projevující příznaky onemocnění COVID-19 se akce nemůže zúčastnit!!! Stejně tak se akce nemůže zúčastnit osoba, která nesplní některou z výše uvedených podmínek.
Více informací o podmínkách obnovení činnosti naleznete zde. O případných změnách opatření Vás budeme informovat.
Pokud se situace dramaticky nezhorší, tak to zatím vypadá, že se letní tábory budou konat. Letní tábor našeho oddílu proběhne v termínu 31.7.-14.8.2021.

Hlasování o jménu střediskové plachetnice začíná!

Během října jste měli možnost podávat návrhy jména nové střediskové plachetnice. Nyní je na řadě hlasování, které probíhá zde!

Je možné označit jedno až pět jmen. Pokud vyberete více než pět jmen, bude Vaše hlasování neplatné! Z každé e-mailové adresy lze hlasovat pouze jednou. Hlasovat mohou členové, rodiče a další příznivci skautského střediska Štika Turnov.

Nové jméno plachetnice bude oznámeno na střediskovém Facebooku a webu během prosince!

Fotky z tábora

V oddílové fotogalerii si konečně můžete prohlédnout fotky z letošního tábora.

Termíny družinových schůzek ve školním roce 2020/21

Družinové schůzky začínají v týdnu od 7.9.2021. Ve školním roce 2020/21 budou družinové schůzky probíhat v těchto dnech:

• Benjamínci
    - pondělí 16:00-17:00
    - nová družina pro předškoláky a 1. třídu
  • Káňata
    - úterý 16:30-18:00
    - 2. – 4. třída
  • Orli
    - středa 16:30-18:00
    - 8.-9. třída, 1. ročník SŠ
  • Lvíčata
    - čtvrtek 16:30-18:00
    - 5.-7. třída

Obnovení činnosti

Aktualizováno 31.5.2020

V týdnu od 1.6.2020 se začnou konat družinové schůzky dle níže uvedených pravidel a v níže uvedených časech.

Na první schůzku (nebo jinou skautskou akci) je nutné donést vyplněné a podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (ke stažení zde).

Abychom se vyhnuli povinnosti nosit roušku, budou se schůzky konat ve venkovním prostředí. Proto nezapomeňte k obvyklým věcem na schůzky přibalit i pláštěnku a pro jistotu i roušku nebo něco jiného na zakrytí úst a nosu. Některé družinovky bychom rádi uspořádali i na kanoích, případně pramicích. Tuto skutečnost s předstihem oznámíme mailem a na oddílovém webu.

Družina Orlů má schůzky ve středu od 16:30 do 18:00.

Družiny Káňat a Lvičat budou mít společné schůzky ve čtvrtek od 16:30 do 18:00.

Na základě výsledků hlasování proběhne v sobotu 13.6. cyklovýlet. Jelikož je prozatím počet dětských účastníků omezen na 15 osob, bude na tuto akci přihlašování. Dle počtu přihlášených bychom případně vytvořili více skupin.

Letní tábor se bude konat v původním termínu 25.7.-10.8.2020 na na tábořišti u Dolní Chřibské. V nejbližší době by mělo být spuštěno přihlašování. S největší pravděpodobností se letos na táboře neuskuteční návštěvní den. Před odjezdem na tábor doporučujeme shlédnout film Muži v černém.