25.-28.10.2019 Podzimky v Kolíně

9.11.2019 Vyzvědač
- sraz v 16:00 na Ostrově
- konec v 19:00 na náměstí Českého ráje
- s sebou: teplé oblečení, baterku, záptuž, pití a svačinu

sobota 23.11.2019 Výlet s překvapením

sobota 7.12.2019 Středisková Mikulášská

Podzimky v Kolíně (25.10.-28.10.2019)

Na tradiční podzimní víkendovou výpravu se letos vydáme do Kolína. Během víkendu tak poznáme nejen toto město a jeho okolí, ale navštívíme i nedalekou Kutnou Horu.

Sraz: pátek 25. 10. v 16:20 na nádraží ČD v Turnově
Návrat: pondělí 28. 10. v 15:12 na nádraží ČD v Turnově

S sebou: V batohu bude pěkně uvnitř (!) sbaleno následující: spacák, karimatka, věci na spaní (tepláky, ponožky, tričko…), HyeNa, (kartáček, pasta na zuby, mýdlo, ručník, hřeben, léky, pokud je pravidelně užíváte…), VěNaVý (míní se tím Věci Na Výpravy, což jsou – zápisník, tužka, KPZ, nůž, uzlovačka, tři papírové koule, šátek na hry), pláštěnka, čelovka (nebo jiná svítilna), náhradní oblečení (kalhoty, mikinu, spodní prádlo a ponožky), doporučujeme jedny dlouhé tepláky do klubovny, přezůvky. Dále malý batůžek na výlety, láhev na pití, určitě využijete i kulicha a rukavice, starší 10-ti let členský průkaz Junáka nebo jinou průkazku s fotografií a datem narození pro prokázání věku ve vlaku

Na sebe: Především dobré pevné boty, oblečení vhodné na cestu (abyste aspoň minimálně reprezentovali)

Jídlo: Páteční večeři si veze každý sám. Ostatní jídlo nakoupíme dle počtu přihlášených.

Cena: 550 Kč (včetně vstupného do Českého muzea stříbra v Kutné Hoře)

Na tuto akci se přihlašujte pomocí tohoto formuláře do úterý 22.10. do 21:00.

Změna ve vedení oddílu

Od září 2019 došlo ke změně zástupce vedoucího oddílu, kterým se stal Tomáš Veselý – Piškot.

Piškotovi přejeme do nové pozice spoustu elánu, nadšení a nových nápadů. Slovy nelze Standovi poděkovat za jeho dlouholetou činnost ve vedení našeho oddílu. V posledních letech je zároveň vedoucím našeho střediska a tímto bude mít na tuto náročnou činnost o trochu více času.

Časy družinových schůzek ve školním roce 2019/20

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Káňata – Čtvrtek – 15:30-16:30

Lvíčata – Čtvrtek – 16:30-18:00

Družinové schůzky začínají od pondělí 9. 9. 2019.

Nová družina pro Benjamínky

Do letošního skautského roku vstoupíme s novou družinou pro Benjamínky, kde rádi uvítáme předškoláky a kluky z první třídy.  Schůzky budou probíhat každý týden v naší klubovně ve čtvrtek od 15.30 do 16.30. Schůzky povede Stanislav Šéfr- Standa. První schůzka bude ve čtvrtek 13.9.2018! Budeme rádi, když nám o Vašem zájmu dáte dopředu vědět vedoucímu oddílu Michalu Kubánkovi (732 359 722, skubis@turnov.org), nebo vedoucímu družiny Stanislavu Šéfrovi (733 745 972, stanislav.sefr@skaut.cz). Těšíme se na Vás!

Samozřejmě se mohou hlásit zájemci o členství v našem oddíle i v jiných věkových kategoriích.

Rozpis družin na školní rok 2018/19

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Benjamínci – Čtvrtek 15:30-16:30

Lvíčata – Čtvrtek – 16:30-18:00

Mravenci
Pro malý počet členů jsme, bohužel, nuceni úterní družinu zrušit a její členy rozdělit mezi ostatní družiny následovně:
- do Orlů se přesunou Kuře, Hugo, Sádra a Mentos
- do Lvíčat se přesunou Mike a Spongebob
Pokud by někdo nebyl s přesunem spokojen, lze to změnit.

Družinové schůzky začínají od pondělí 10. 9. 2017.

Téma táborové hry

Letošní táborová hra bude na motivy středověké legendy o králi Artušovi.

Z nedostatku času nedošlo na robinsonádě k odtajnění tématu letošní táborové hry. Proto jsme se rozhodli na oddílových stránkách uveřejňovat indicie, které vám napoví. Nejdéle do konce dubna byste měli být schopni uhádnout, o čem bude letošní táborová hra.

1. Indicie byla prozrazena na robinsoniádě :-D
  2. Král
  3. Rytíř
  4. Kouzelník
  5. Není to hranaté
  6. Není to židle

Šestá nápověda je poslední. Teď už musí být téma jasné úplně všem. Do soboty 21.4. můžou ti z vás, kteří ještě netuší, v klidu přemýšlet. Před zapálením slavnostního ohně téma táborové hry prozradíme. Ačkoliv si myslíme, že už to budou všichni vědět.

Jako první uhodli téma táborové hry Spongebob s Mikem a následně Opičák.

Western (16.9.2017)

V sobotu ráno jsme se sešli na terminálu u nádraží, kde jesme nastoupili do autobusu, který ná odvezl na Podháj. Zde už čekali další tři účastníci. Z Podháje jsme vyšli směrem na Kozlov, kde jsme byli svědky zločinu. Nebohého pocestného, který si zde přepočítával své těžce vydělané peníze, přepadli a následně zavraždili neznámí bandité. Bandity jejichž stopa vedla ke Svaté Anně jsme začali pronásledovat. Abychom doplnili energii potřebnou k pronásledování, tak jsme se u jezírek u Kacanov nasvačili a vyzkoušeli jsme si pistolnické souboje. Odtud nás chladnoucí stopa banditů vedla ke Kopicovu statku a dále kolem reliéfů vytesaných do skal. Protože se blížil čas oběda, museli jsme se znovu nasvačit a zároveň jsme si i vyzkoušeli hod podkovou. Cestou po stopě jsme se ještě zahráli hru Eskorta, v které jednoho vězně doprovázela dvojice šerifů. Vězeň musel utéct a nesměl být zasažen papírovou koulí hozenou šerifem. Stopy banditů nás nakonec dovedli k troskám loupežnického hrádku Kavčiny, kde byli, bohužel, při přestřelce všichni bandité smrtelně raněni. Po obligátním fotografování šerifových pomocníků s mrtvými bandity jsme se přes Valdštejn a Hlavatici vrátili na stanici železného oře Turnov město, kde již čekali rodiče. Cestou jsme si ještě stihli na pasece za Valdštejnem zahrát hru Škatulata hejbejte se. Forky z výletu naleznete zde.