NEJBLIŽŠÍ AKCE

21.1.2018 Bazén
sraz v 17:50 před bazénem v Turnově
konec v 19:15

1.-4.2.2018 Pololetní prázdniny na běžkách

9.2.2018 Tělocvična
sraz v 16:20 před tělocvičnou gymnázia
konec v 18:00

Výprava na běžkách
některá sobota během ledna a února dle aktuálních sněhových podmínek

17.2.2018 Dobytí Mt. Everestu

4.3.2018 Bazén

9.3.2018 Tělocvična

16.3.2018 Skautský ples

28.7.-11.8.2018 Letní tábor

Středisková Mikulášská (2.12.2017)

V sobotu 2.12. odpoledne se konala tradiční středisková akce, ale tentokrát na netradičním místě. Mikulášská probíhala na turnovském zimním stadionu. Ve 14 hodin jsme se sešli před jeho vchodem a po obvyklých zmatcích začal asi ve 14:30 program. Za náš oddíl si připravili vystoupení Mravenci (Mrazíka) a Orlové (10 zajímavostí o animovaném filmu Ledové království). Po scénkách následoavalo vyhlášení letošního Vyzvědače. Náš oddíl se umístil s těsným rozdílem na 2. místě. Ma závěr Mikulášské jsme si obuli brusle a vyrazili jsme na ledovou plochu. Tam si nás našli čerti a Mikuláš s andělským doprovodem. čerti si nikoho neodnesli a všichni dostali drobnou sladkou odměnu. Fotky z Mikulášské si můžete prohlédnout zde.

Výprava za kopec (25.11.2017)

V sobotu se nás celkem 12 sešlo v 7:00 na nádraží, odkud jsme se vlakem, s hodinovým čekáním, vydali do Křižan. Zde jsme navštívili novou naučnou stezku v Solvayově lomě, kde se dříve těžil vápenec. Nad lomem se nachází vyhlídka s nádherným výhledem na Lužicjé hory a Podještědí. Bohužel pro nás bylo zataženo, mlha a nebylo vůbec nic vidět. V lomu se kluci podívali na vchod do uzavřené Loupežnické jeskyně a prozkoumali nejbližší okolí. Z lomu jsme pokračovali ke kapli Sv. Kryštofa a odtud na Zdislavský Špičák. Cestou jsme si opekli buřty, jejichž následná konzumace byla pro Vendelína velikým utrpením. Po uhašení a zahlazení ohniště jsme šli po zelené k Buku republiky. Zde jsme se v turistické přístřešku nasvačili a protože začalo pršet, nandali jsme si pláštěnky, a vyrazili jsme na vlak na zastávku Machnín hrad. Závěr cesty zpestřil transbordér, s jehož pomocí jsme museli překonat Lužickou Nisu. Některým se lanovka tolik líbila, že se projeli vícekrát. Fotky z výletu naleznete zde.

Podzimky v Jizerských horách (26.-29.10.2017)

Ve čtvrtek odpoledne jsme odjeli vlakem z Turnova do Hejnic. Od nádraží jsme se vydali do Ferdinandova a cestou nás Vroub přiblížil autem. Ve Ferdinandově jsme si do batohů rozdělili společné jídlo a vydali jsme se údolím Velkého Štolpichu na Tetřeví chatu. Zde jsme se navečeřeli a přichystali jsme si spaní. Protože skauti stále dělali brajgl, tak je čekal večerní výlet do sedla Holubníku, na Holubník, Ptačí kupy a přes Krásnou Máří zpět na chatu. Ani to je ale moc neunavilo.

»Více…»

Jablonecká regata (6.-7.10.2017)

V pátek odpoledne se na Ostrově sešli odvážlivci z řad Svišťů a Orlů, kteří se rozhodli vyzkoušet své štěstí na jachetních závodech na jablonecké přehradě. Naložili jsme pramici a další potřebné vybavení a vyrazili jsme do Jablonce. Zde nás ve skautském domě na sídlišti Šumava čekala instruktáž a povídání o pravidlech jachetních závodů a před večrkou jsme se ještě podívali na kreslený film s Asterixem a Obelixem. Po časném budíčku jsme si zabalili, nasnídali jsme se a odjeli jsme k přehradě. Zde jsme sestavili plachetnici a čekali jsme, až přijde čas našich rozjížděk. Mezitím jsme pozorovali dvě rozjížďky skautů a něktří se z dlouhé chvíle začali pošťichovat. Protože jsme všichni v této disciplíně nováčky, přihlásili jsme jednu posádku do kategorie veteránů a druhou do kategorie nováčků. Posádka soutěžící v kategorii veteránů se umístila na 2. místě a druhá posádka nebyla hodnocena, protože ke startu nenastoupila. Při kroužení poblíž bójek značících start dostal jeden ze členů posádky strach a musel být vysazen na břeh. Zbylí členové posádky si potom mimo soutěž alespoň vyzkoušeli jízdu pod napnutými plachtami. Po vyhlášení výsledků jsme se vrátili na Ostrov, kde jsme loď uložili k zimnímu spánku. Pokud to bude možné, tak na regatu do Jablonce vyrazíme i příští rok. Na jaro příštího roku zároveň plánujeme vyrazit na Velký Písečák, aby si mohl plachtění vyzkoušet i zbytek oddílu. Fotky ze závodu naleznete zde.

Zahajovačka (8.9.2017)

V pátek 8.9. jsme se sešli u vlakové zastávky Turnov město na první oddílové akci v novém školním roce. Odtud jsme se vydali na Hlavatici, z které jsme se pokoušeli určit okolní kopce a jiné dominanty našeho kraje. Mezitím nás došli 3 zbloudilci, kteří místo u zastávky čekali na vlakovém nádraží. Z Hlavatice jsme vyrazili ke Kalvárii. Cestou jsme si zahráli hru na pašeráky a boj o vlajky. Pod Kalvárií kluci prozkoumali Boží hrob, ale protože nás tlačil čas, museli jsme se svižným krokem vrátit přes Pelešany k zastávce, kde čekali rodiče. Několik fotek z této akce naleznete v oddílové galerii.

Krajské kolo Svojsíkova závodu v Liberci (16.-18.6.2017)

V pátek 16.6. jsme se vydali vlakem do Liberce. I když jsme měli zpoždění, tak jsme dorazili do skautského střediska v Hanychově první. Po té co jsme si postavili stan a zaregistrovali se, začali přicházet další týmy. Večer jsme si ve stanu naplánovali trasu, kterou půjdeme v sobotu. V sobotu ráno byl nástup a postupně vyslány týmy na závod. Vyrazili jsme jako třetí tým. Na některých stanovištích se nám dařilo a na některých ne. Do skautského střediska jsme dorazili včas. I ve skautském středisku byla různá stanoviště, ta se nám naštěstí povedla všechna. Hned jak jsme všechno splnili, tak jsme se mohli najíst a odpočinout si. Ale ještě jsme dostali na starost jednu družinu pro kterou jsme měli připravený program. A později večer jsme se dívali na videa ostatních družin a obodovávali jsme ta videa. V neděli ráno po snídani byl nástup a vyhlášení. A my jsme neúspěšně skončili na 7. předposledním místě.

Zapsal Hezoun

Na několik fotek ze távodu se můžete podívat v oddílové galerii.

Cyklovýlet (20.5.2017)

I přes nepříznivou předpověď slibující deštivé počasí se nás u vlakové zastávky Turnov město sešlo 14. Na cestu jsme vyjeli krátce po 9. hodině. Přes Pelešany, Sedmihorky a Doubravici jsme dojeli k Rokytnickému rybníku, na jehož hrázi jsme se nasvačili. Odtud jsme vyrazili směrem ke Hrubé Skále a u vodojemu jsme ze silnice odbočili do lesa a po cyklostezce jsme se táhlým sjezdem dostali do Věžického údolí. Cestou jsme se zastavili a navštívili jsme údolíčko s převisem, ve kterém několik bývalých členů cca před 20 lety složilo svůj vlčácký slib. Údolíčko jsme důkladně prozkoumali a průzkum skončil šiškovou válkou. Dále jsme po žluté pokračovali podél Věžáku. Zde jsme se opět nasvačili a pěšky jsme prozkoumali kaňon vedoucí do Krčkovic. Podtroseckým údolím jsme pokračovali k Pleskotskému mlýnu, kde nás čekal vrchol výletu. Stoupání skrz Pekařovu bránu a dále přes Lažany na Vyskeř. U kostela jsme nechali kola a po svých jsme pokračovali až na vrchol ke kapli sv. Anny. Náročný výstup se nám odměnil nádherným výhledem do blízkého i vzdáleného okolí. Z Vyskře jsme sjeli do Kacanov a přes Podpohoř jsme pokračovali k Vústře a dále na Podháj. Pod Podpohoří se stala jediná nehoda výletu, při které došlo k odření dlaní. Z Podháje jsme se přes Mašov vrátili zpět k zastávce, kde jsme se rozjeli domů. Během výletu nepršelo a celkem jsme ujeli asi 33 km. Jelikož všichni jeli celkem svižně a troufám si tvrdit, že byli s výletem spokojeni, tak je možné, že podobnou akci v blízké době opět zopakujeme. Fotky z výletu si můžete prohlédnout v oddílové fotogalerii.