Putovní výprava do Lužických hor (18.-20.5.2018)

Celkem 11 odvážných se sešlo na nádraží v Turnově. S půlhodinovým zpožděním, způsobeném výlukou, přijel náš vlak, kterým jsme odjeli do Liberce. Zde se k nám přidal Vroub s kluky a přestoupili jsme do vlaku do Jablonného v Podještědí. Od nádraží jsme se vydali po červené značce. První zastávka byla u hřbitova ukrajinských vojáků z 1. světové války. Kdo chtěl, mohl si prohlédnout tento zajímavý hřbitov. Odtud jsme, stále po červené, pokračovali do Heřmanic, kde jsme se zastavili u staré váhy, kterou jsme důkladně prozkoumali. Opustili jsme vesnici a začali jsme stoupat k Jezevčímu vrchu a cestou hledat příhodné místo pro přespání. Po najití místa jsme si postavili stany, navečeřeli jsme se a šli jsme spát. Během prvního dne jsme ušli cca 7,5 km.

Základní kolo Závodu vlčat a světlušek v Tatobitech (28.4.2018)

V sobotu 28.4. se brzy ráno sešla většina turnovských vlčat a světlušek na autobusovém nádraží, odkud jsme zvláštním autobusem vyrazili do Tatobit. Místní skautské středisko zde pořádalo základní kolo Závodu vlčat a světlušek, kterého se z našeho oddílu účastnili Lvíčata a Mravenci.

Velikonoční robinsoniáda v Lužických horách (23.-24.3.2018)

Na velikonoční robinsoniádu jsme se tentokrát vydali do Lužických hor. Po náročné cestě vlakem jsme vystoupili v Jedlové, odkud jsme již za tmy začali stoupat k chalupě. Ta se nachází v Horní Světlé – Myslivnách kousek pod Luží, nejvyšším vrcholem Lužických hor. Po příchodu na chatu jsme zjistili, že ve vodovodních trubkách a v záchodech zamrzla voda a dvě vodovodní se utrhly ze zdi. Z tohoto důvodu jsme nemohli pustit vodu a Standa zajel koupit balenou vodu. Během večera se nám podařilo vytopit společenskou místnost, v které jsme přespali.

Běžkařský výlet (10.3.2018)

V sobotu ráno se nás na nádraží sešlo pouze pět. Po vzájemné dohodě jsme zakoupili lístek do polských Jakuszyc a pardubickým rychlíkem jsme vyrazili do Železného Brodu. Zde jsme přestoupili do vlaku přeplněného lyžaři a vydali jsme se za hranice. Jakuszyce nás přivítali drobným mžením, které za chvíli ustalo a po zbytek dne bylo jen pod mrakem. Od nádraží jsme se podél železniční trati vydali do Orle, kde zrovna probíhal retroběh na lyžích. Závodníci měli staré lyže a dobové oblečení. Z Orle jsme pokračovali ke Karlovskému mostu, přes který jsme se dostali zpět do Čech. Od mostu jsme vystoupali na Jizerku a po Jizerské silnici jsme dojeli ke kiosku na Promenádní. Po svačině a krátkém odpočinku jsme se po Promenádní vydali na Mořinu. Zde na nás čekalo závěrečné šestikilometrové klesání podél Jizery do Martinského údolí, které bylo zpříjemněno jasnou oblohou a hřejícím sluníčkem. Odtud jsme již pěšky došli na nádraží do Kořenova a vlakem jsme odjeli domů. Celkem jsme na běžkách najeli 26 km a i přes nepříznivou předpověď počasí, která nevyšla, a oteplení bylo sněhu dostatek a výlet se povedl. Fotky z výletu naleznete v oddílové galerii.

Dobytí Mt. Everestu (17.2.2018)

Sobotního rána se nás celkem 9 sešlo na parkovišti v Záholicích. Cílem dnešní výpravy bylo dobytí vrcholu Kozákova. Po červené značce jsme přes Klokočské skály a Klokočí došli do Vesce. Odtud jsme pokračovali přes Podhájí do Měsíčního údolí, na jehož začátku si kluci chvíli hráli s místním vodojemem. Kupodivu se nikdo ani nenamočil. V Měsíčním údolí jsme si rozdělali ohníček, na kterém jsme si většinou opekli buřty. Někdo si opekl i chleba nebo řízek. Po uhašení ohně a zahlazení ohniště se kluci navázali na lano a k ledopádům pod Drábovnou si zkusili výstup jako horolezci v Himalájích. Po důkladné prohlídce ledopádů nás čekal závěrečný výstup přes Drábovnu na zasněžený Kozákov. Protože nás tlačil čas, tak jsme se po pořízení vrcholové fotky před Riegrovou chatou vydali přes Komárov a Chuchelnu do Semil na vlak. Fotky z výpravy naleznete zde.

Pololetky na běžkách (1.-4.2.2018)

Na začátku pololetních prázdnin jsme se sešli na nádraží v Turnově, odkud se společná výprava našich členů společně se členy 1. chlapeckého oddílu vydala vlakem do Liberce. Zde jsme se setkali se Zbojníky (mladými ochránci přírody z Liberce a z Osečné) a společně s nimi jsme dále pokračovali do Hejnic. Odtud jsme již pěšky vyrazili na Tetřeví chatu, kde na nás čekal vynikající buřtguláš. Po večeři jsme si vyčistili zuby a šli jsme spát, abychom načerpali síly na zítřejší výlety na běžkách.

Středisková Mikulášská (2.12.2017)

V sobotu 2.12. odpoledne se konala tradiční středisková akce, ale tentokrát na netradičním místě. Mikulášská probíhala na turnovském zimním stadionu. Ve 14 hodin jsme se sešli před jeho vchodem a po obvyklých zmatcích začal asi ve 14:30 program. Za náš oddíl si připravili vystoupení Mravenci (Mrazíka) a Orlové (10 zajímavostí o animovaném filmu Ledové království). Po scénkách následoavalo vyhlášení letošního Vyzvědače. Náš oddíl se umístil s těsným rozdílem na 2. místě. Ma závěr Mikulášské jsme si obuli brusle a vyrazili jsme na ledovou plochu. Tam si nás našli čerti a Mikuláš s andělským doprovodem. čerti si nikoho neodnesli a všichni dostali drobnou sladkou odměnu. Fotky z Mikulášské si můžete prohlédnout zde.