Předvánoční výzvy

Do předvánošních výzev se zapojilo celkem 8 členů oddílu. Šerchán pomáhal měnit kola u tatínkova auta a byl u toho zakuklený jako mechanik formule 1. Spongebob s Mikem se statečně pustili do všech výzev. Fík s Toníkem úplně sami upekli dvě vánočky. V plánu byla pouze jedna. Tu ale jejich tatínek v troubě neuhlídal a vyndal ji až po 4 hodínách :-) Bertík s maminkou vyrobili dvě postavičky z přírodních materiálů. Večerníčka a záchodového čtenáře (nebo to je křeslo?). Kuba vyzdobil několik perníčků a Mateo se pochlubil svým vozidlem z Lega. Asi největším překvapením je Pivoňkův skatepark vytvořený z panáčků ze žaludů a dalších přírodnin. Včetně překážek, jízdních kol a skateboardů. Trochu po termínu zaslal Lukáš fotky povedeného modelu závodního auta.

Na všechny účastníky čeká drobná odměna, kterou si můžou převzít společně s Betlémským světlem ve středu 23.12.2020 od 16 do 18 hodin na návsi v Přepeřích nebo ji dostanou na nejbližší družinové schůzce. Případně ji nějak doručíme až domů.

Na výsledky tvoření se můžete podívat zde.

Tábor Dezinfekce (25.7.-8.8.2020)

Po pěti letech jsme se vrátili na tábořiště Na Potokách u Dolní Chřibské, které leží na hranicích NP České Švýcarsko, CHKO Lužické hory a CHKO Labské pískovce. Táborem nás provázela hra na motivy filmu Muži v černém. Úkolem jednotlivých družiny tedy bylo projít výběrovým řízením do nadnárodní agentury monitorující pohyb mimozemšťanů na naší planetě. Potom na ně čekal první případ, kdy museli najít a vrátit galaxii uloupenou Arquiliancům mimozemským broukem.

Dobytí Mt. Everestu (29.2.2020)

V sobotu 29.2.2020 se nás celkem 11 sešlo na turnovském nádraží, odkud jsme odjeli vlakem do Březiny. Cílem naší výpravy byl tento rok výstup na vrch Mužský. I když prakticky celou zimu jsme v Turnově a okolí o sníh nezavadili, tak dnešek byl pravým opakem. Probudili jsme se do bílého rána a prakticky do poledne bylo kolem nuly a sněhu jsme si náležitě užili ve formě koulování, stavění sněhuláka a dalších aktivit.

Výlet na běžkách (22.2.2020)

V sobotu ráno se nás celkem pět vydalo z Turnova vlakem do Harrachova, odkud jsme měli v plánu podniknout již tradiční lyžařský výlet. V Harrachově se k nám ještě připojili Katka s klukama a mohli jsme vyrazit do stopy. Od hranic jsme se vydali k Orle, kde jsme drobně posvačili. Odtud jsme sjeli ke Karlovskému mostu, po jehož přejití jsme se ocitly zpět v Čechách. Za mostem kluci krátce prozkoumali břeh Jizery a potom jsme se po zdolání prudkého stoupání dostali do osady Jizerka. U stanice horské služby objevili kluci skokánek a hned ho museli vyzkoušet. Naštěstí jsou moderní lyže odolné a jen tak se nezlomí. Z Jizerky jsme vystoupali na Mořinu, kde jsme opět doplnili energii. Nakonec nás čekal závěrečný sjezd do Martinského údolí, kde jsme již museli lyže sundat a pěšky dojít na nádraží v Kořenově. Dokonce jsme byli tak rychlí, že jsme stihli dřívější vlak.

I přes to, že tato zima nepřeje zimním sportům, tak sněhu bylo dost a počasí bylo také vynikající. Celkem jsme ujeli asi 18,5 km. Na několik fotek z výletu se můžete podívat v oddílové galerii.

Výlet do Klokočských skal (sobota 23.11.2019)

V sobotu 23.11. jsme měli naplánovaný výlet s překvapením. Původně jsme chtěli jít k Valdštejnu a okolí, ale plán myslivců na odstřel černé zvěře ty naše změnil. Toto překvapení bylo ale nechtěné. Překvapením měl být společný výlet s 3. dívčím oddílem. V pošmourném pozdním ránu se sešly davy skautek a skautů na parkovišti v Záholicích.

Podzimky v Kolíně (25.-28.10.2019)

V pátečních odpoledních hodinách jsme se sešli na vlakovém nádraží v Turnově. Byli jsme připraveni a plni sil vyrazit na víkendovku pod vedením Rysíka a JarJara do Kolína. Jeli jsme vlakem do Mladé Boleslavi, kde jsme nabrali Kubu. A odtud jsme jeli trochu přeplněným vlakem do Kolína. Měli jsme zde menší potyčku s panem průvodčím, který nerad viděl partu skautů s velkými batohy už v tak přeplněném vlaku. Když jsme dorazily do Kolína, vydali jsem se ke klubovně Kalcovce. Po ubytování jsme se najedli a řekli si nějaká pravidla, jak bychom se zde měli chovat. Potom jsme si zahráli pár seznamovacích her a šli spát.

Celostátní kolo Svojsíkova závodu (19.-22.9.2019)

Ve čtvrtečních dopoledních hodinách se Svišti vydali reprezentovat Liberecký kraj na Celostátní kolo Svojsíkova závodu do Chrasti u Chrudimi. Jen co jsme přijeli do Chrasti, už jsme začínali potkávat ostatní soutěžní týmy. Na registraci nás přivítala ozbrojená složka, která nás pustila do tábora. Večer byl zahajovací ceremoniál, na kterém jsme se dozvěděli, že jsme na vládou utajeném území. Řekli nám, že poblíž tohoto území spadl meteorit, který vypouští tajuplné látky do atmosféry. Je jenom na nás, abychom tomu zabránili. Po tomto ceremoniálu se na pódiu objevil Pokáč, se kterým se naše družina samo sebou vyfotila.