pondělí 23.12.2019 Oddílová vánočka a Betlémské světýlko

neděle 12.1.2020 Střediskové bruslení
13:15-14:45 na zimním stadionu v Turnově

Výlet na běžkách
- některá sobota v lednu dle sněhových podmínek

neděle 9.2.2020 Střediskové bruslení
14:45-16:15 na zimním stadionu v Turnově

8.-10.5.2020 Výprava do Plzně

25.7.-8.8.2020 Letní tábor

Podzimky v Kolíně (25.-28.10.2019)

V pátečních odpoledních hodinách jsme se sešli na vlakovém nádraží v Turnově. Byli jsme připraveni a plni sil vyrazit na víkendovku pod vedením Rysíka a JarJara do Kolína. Jeli jsme vlakem do Mladé Boleslavi, kde jsme nabrali Kubu. A odtud jsme jeli trochu přeplněným vlakem do Kolína. Měli jsme zde menší potyčku s panem průvodčím, který nerad viděl partu skautů s velkými batohy už v tak přeplněném vlaku. Když jsme dorazily do Kolína, vydali jsem se ke klubovně Kalcovce. Po ubytování jsme se najedli a řekli si nějaká pravidla, jak bychom se zde měli chovat. Potom jsme si zahráli pár seznamovacích her a šli spát.

Celostátní kolo Svojsíkova závodu (19.-22.9.2019)

Ve čtvrtečních dopoledních hodinách se Svišti vydali reprezentovat Liberecký kraj na Celostátní kolo Svojsíkova závodu do Chrasti u Chrudimi. Jen co jsme přijeli do Chrasti, už jsme začínali potkávat ostatní soutěžní týmy. Na registraci nás přivítala ozbrojená složka, která nás pustila do tábora. Večer byl zahajovací ceremoniál, na kterém jsme se dozvěděli, že jsme na vládou utajeném území. Řekli nám, že poblíž tohoto území spadl meteorit, který vypouští tajuplné látky do atmosféry. Je jenom na nás, abychom tomu zabránili. Po tomto ceremoniálu se na pódiu objevil Pokáč, se kterým se naše družina samo sebou vyfotila.

Náš příspěvek k čisté Jizeře (5.10.2019)

V sobotu 5.října jsme se s našim oddílem zapojili do projektu Čistá řeka Jizera. Nejprve jsme prošli břehy našeho areálu od prostoru jezu a na druhé straně k soutoku náhonu a velké Jizery pod železničním mostem. Potom jsme si na pláštěnky oblékli vesty, nafasovali pádla a vydali se k loděnici, kde máme uloženy naše lodě. Na dvou pramicích jsme postupovali podél obou břehů podél autobusového nádraží až k volejbalovému hřišti v Dolánkách. Cestou jsme z vody vybírali plastové i skleněné lahve, hliníkové plechovky i další různé množství především plastového odpadu. Během chladného a deštivého odpoledne se nám podařilo naplnit čtyři pytle s odpadem a dokonce kolo od auta. Kromě plaveckých vest nás hřál dobrý pocit z toho, že jsme mohli pomoci prostředí, ve kterém žijeme.

Aleš se oženil (14.9.2019)

V sobotu 14.9.2019 do toho Aleš s Ivčou praštili. Svatební obřad se konal u větrného mlýna v Kuželově a my jsme neváhali a v sobotu ráno jsme vyrazili na druhý konec republiky, abychom jim trochu zaškodili :-) Novomanželům Kopeckým přejeme do společné cesty životem hodně lásky, štěstí, trpělivosti a hlavně spoustu malých skautů a skautek. V oddílové fotogalerii se můžete podívat na několik fotek z obřadu, za jejichž poskytnutí děkujeme Lišákovi. Můžete si udělat představu, co vás bude čekat na vaší svatbě ;-)

Tábor U Hromobedny (27.7.-10.8.2019)

Letošní tábor v meandrech Ploučnice nedaleko Hradčan u Mimoně. Řeku jsme se využili nejen ke koupání během horkých dnů, ale hlavně k výuce jízdy na kanoi. Během tábora se ji prakticky všichni naučili celkem slušně ovládat a nabytou zkušenost jsme si i prakticky vyzkoušeli během plavby zarostlou džunglí do Brenné.

Putovní výprava na Broumovsko (7.-9.6.2019)

Na turnovském nádraží se nás sešlo celkem 10. V plném pardubickém rychlíku jsme si našli místa k sezení a vyrazili jsme do Jaroměře. Zde jsme přestoupili na rychlík do České Skalice. Asi 10-ti minutová cesta byla zpestřena příchodem školního výletu, který měl rezervovaná místa, a někteří cestující se neochotně s mnoha průpovídkami museli zvednout. V České Skalici jsme nastoupili do narvaného autobusu náhradní autobusové přepravy, kterým jsme pokračovali do Náchoda. Zde jsme asi 20 minut čekali na vlak, který nás odvezl do cíle naší cesty. Do Teplice nad Metují.

Krajské kolo Svojsíkova závodu v Jizerských horách (25.-26.5.2019)

V sobotu ráno se vydala nekompletní družina Svišťů ve složení Hezoun, Ježíš, Radim a Tygr vlakem do Oldřichova v Hájích, kde byl začátek krajského kola Svojsíkova závodu. Po vystoupení z vlaku nás čekala první disciplína. Rozbitý batoh. Rádcovi družiny se rozbil batoh a ostatní členové si museli jeho věci přebalit do svých batohů.