26.-29.10.2018 Podzimky na Hubertce

4.5.2019 Základní kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště

Křížem Krážem (22.9.2018)

Jako každý rok se i letos, v sobotu 22. září, konala celostátní cestovatelská hra Křížem Krážem. Kde se týmy z celé republiky, letos přes 100, pokouší za 24 hodin ujet co nejvíce kilometůr vlakem a po cestě plnit různé úkoly. Letos v ní byl zastoupen i náš oddíl a to čtveřicí Medvědů. Ti se už v pátek v půl deváté večer sešli na turnovském nádraží, ale už zde nastali první potíže, neboť vlak s Přémou, jedoucím z Malé Skály, získal zpoždění a odjíždějící vlak směrem Mladá Boleslav a následně Kolín stihl jen tak tak.

Western (15.9.2018)

Celkem 18 se nás sešlo na turnovském nádraží, odkud jsme jeli rychlíkem na Malou Skálu, kde na nás čekali další 4 kovbojové. Z Malé Skály jsme se vydali ke skalnímu bludišti Chléviště. Cestou jsme se stali svědky přepadení banky, při kterém Bill Nowy se svým bratrancem uloupili všechny peníze a zákeřně zavraždili nebohého bankovního úředníka. Po zdolání nejprudšího stoupání jsme si zahráli Deset a lehce jsme se nasvačili. Po svačině jsme konečně dorazili do skalního bludiště. Zde jsme se kochali vyhlídkami na Maloskalsko a údolí Jizery a prozkoumávali jsme všemožná zákoutí a jeskyně v bludišti.

Zahajovačka (7.9.2018)

Sešli jsme se na autobusovém nádraží, odkud jsme se vydali na Luka. Zde jsme zahráli frisbee a po náročném sportovním výkonu jsme se přesunuli k volejbalovému hřišti. Zkusili jsme si odpaly softbalovou pálkou, a protože nás tlačil čas, vyrazili jsme, po připomenutí termínů nejbližších akcí, zpět na autobusák. Fotky ze zahajovací schůzky naleznete v oddílové fotogalerii.

Tábor Rytířů kulatého stolu (28.7.-11.8.2018)

Letošní tábor se nesl v duchu legend o králi Artušovi. Všichni podstoupili výcvik v ovládání meče, který byl nezbytný k tomu, abychom mohli být Artušem pasováni na rytíře a poté mu pomoct nalézt Svatý grál.

Mimo táborové hry jsme pěšky i na kolech poznali blízké i vzdálené okolí a naučili jsme se spoustu nových věcí. Naučili jsme se orientovat v přírodě, signalizovat, uzlovat a základy první pomoci. Stáhli jsme a uvařili králíka a upekli si kuře. Zahráli jsme si Ultimate Frisbee a živý stolní fotbal.

Dvě vlčata a jeden skaut složili svůj slib a jeden skaut složil zkoušku Třech orlích per. Nejlepším táborníkem byl zvolen a Bílé pero získal Pavouk. Soutěž „Železný dědek“ vyhráli Štěpán, Šimon a Ilias.

I přes tropické vedro, které nás sužovalo prakticky celé dva týdny, musím konstatovat, že letošní tábor se opravdu vydařil. Důkazem toho je výsledná známka tábora 1,03.

Fotky z tábora naleznete v oddílové fotogalerii.

Generálka na tábor (22.-24.6.2018)

Po několika týdnech plných teplého a slunečného počasí, se zrovna o tomto víkendu počasí pokazilo. Ochladilo se a přišel déšť. Před turnovským nádražím se sešli dvě skupiny. Jedna jela na tábořiště na kolech a druhá vlakem do Mnichova Hradiště a odtud autobusem do Přibyslavic. Jako zázrakem přestalo asi půl hodiny před odjezdem pršet a na kolech jsme nezmokli.

Putovní výprava do Lužických hor (18.-20.5.2018)

Celkem 11 odvážných se sešlo na nádraží v Turnově. S půlhodinovým zpožděním, způsobeném výlukou, přijel náš vlak, kterým jsme odjeli do Liberce. Zde se k nám přidal Vroub s kluky a přestoupili jsme do vlaku do Jablonného v Podještědí. Od nádraží jsme se vydali po červené značce. První zastávka byla u hřbitova ukrajinských vojáků z 1. světové války. Kdo chtěl, mohl si prohlédnout tento zajímavý hřbitov. Odtud jsme, stále po červené, pokračovali do Heřmanic, kde jsme se zastavili u staré váhy, kterou jsme důkladně prozkoumali. Opustili jsme vesnici a začali jsme stoupat k Jezevčímu vrchu a cestou hledat příhodné místo pro přespání. Po najití místa jsme si postavili stany, navečeřeli jsme se a šli jsme spát. Během prvního dne jsme ušli cca 7,5 km.

Základní kolo Závodu vlčat a světlušek v Tatobitech (28.4.2018)

V sobotu 28.4. se brzy ráno sešla většina turnovských vlčat a světlušek na autobusovém nádraží, odkud jsme zvláštním autobusem vyrazili do Tatobit. Místní skautské středisko zde pořádalo základní kolo Závodu vlčat a světlušek, kterého se z našeho oddílu účastnili Lvíčata a Mravenci.