21.1.2018 Bazén

sraz v 16:20 před tělocvičnou gymnázia
konec v 18:00

Výprava na běžkách
některá sobota během ledna a února dle aktuálních sněhových podmínek

17.2.2018 Dobytí Mt. Everestu

4.3.2018 Bazén

9.3.2018 Tělocvična

16.3.2018 Skautský ples

28.7.-11.8.2018 Letní tábor

Bazén (neděle 21.1.2018)

Letošní první bazén se uskuteční v neděli 21.1. od 18.00 do 19.00. Sraz je v 17.50 před městským bazénem na Výšince. Konec cca v 19.10-19.15 tamtéž. S sebou si nezapomeňte vzít plavky, ručník, sprcháč a 20,- Kč na vstup. Vstupné budeme vybírat při příchodu! Bazén je rezervován pouze pro náš oddíl, takže bude dostatek prostoru nejen pro hry ve vodě.

Zimní tábor Radechov

I letos mají naši členové možnost zúčastnit se o jarních prázdninách zimního tábora pořádaného ve spolupráci s ČSOP. Letos bude tábor probíhat na loveckém zámečku Radechov nedaleko Bělé pod Bezdězem. Více informací a odkaz na přihlášení naleznete v tomto letáčku.

Pololetní prázdniny na běžkách (1.-4.2.2018)

O pololetních prázdninách vyrazíme společně s Mladými ochránci přírody na Tetřeví chatu a zdokonalíme se v běžeckém lyžování.

Sraz: ve čtvrtek 1.2.2018 v 16:20 na nádraží ČD v Turnově
Návrat: v neděli 4.2.2018 v 16:39 na nádraží ČD v Turnově
Cena: 500 Kč

Podrobnější informace o akci naleznete v tomto letáčku.

Podmínkou účasti je mít s sebou běžky. Pokud na nich neumíte, tak vás to naučíme.

Kapacita akce je již naplněna a přihlašování je ukončeno.

Závody vlčat a světlušek – Jilemnice (Sobota 9.4.2016)

Pro družinu Mravenců a družinu Orlů se koná tradiční postupový závod pro vlčata, jehož základní kolo se koná tuto sobotu v Jilemnici. Je důležité, aby z každé družiny jelo minimálně 5-8 členů, abychom se závodů mohli účastnit. Závody jsou postupové a v případě úspěchu postoupíme do krajského kola a vrcholem je kolo celostátní. A v čem se bude závodit? Základními disciplínami jsou první pomoc, znalost přírody, dopravní značky, umět komunikovat, umět se orientovat, logicky myslet, vyzkoušet si svou zručnost a znalosti z historie země a skautingu.

Závody se konají pouze jednou za dva roky! Proto si akci nenechte ujít a přihlašte se nejpozději ve čtvrtek 7.4.2016 ve 20.00 pomocí online formuláře.

Sraz je již velmi brzo- sobota 9. dubna 2016 – autobusové nádraží „Mezi mosty“ v 6.45 hodin.  Návrat bude cca v 18.00 – bude upřesněno dle vývoje situace.

Co budete potřebovat? Skautský kroj, nebo skautské tričko na sebe. Vezměte si pohodlné boty, v nich se budete pohybovat celý den terénem. Dále KPZ, zápisník, tužka, uzlovačka, nůž, ešus včetně jídelních potřeb, hrnek, šátek, přezůvky, pláštěnka sbalené do batohu! Přibalte si rovněž lahev s pitím a svačinu. Oběd bude zajištěn.

S SEBOU SI VEZMĚTE PROSÍM 160,- KČ JAKO STARTOVNÉ A DOPRAVU DO JILEMNICE A ZPĚT.

Začínáme v pátek 4.9.2015

Novou skautskou „sezónu“ zahájíme společnou akcí v pátek 4.9.2015 od 16.00.  Sraz bude na Náměstí Českého ráje u kašny. Ukončení v 18.00 tamtéž. Na sebe si nezapomeňte vzít střediskové tričko a šátek.  Do batohu si přidejte alespoň něco k pití, zápisník a tužku. Družinové schůzky začnou v druhém školním týdnu, tedy od pondělí 7.9.2015.  Termíny schůzek se měnit nebudou.

Skautský šátkový den 24.4.2015

Jako každý rok nezapomeňte na “ Skautský šátkový den “ a oslavte svátek patrona skautů tím, že o sobě dáte vědět, že patříte k nám :-) . Vyrazte do ulic, obcí, měst prostě kamkoli se skautským  šátkem kolem krku – klidně i do školy :) Koukejte kolem sebe kolik lidí patří k nám :) … K do ještě nemá šátek,vezměte si alespoň střediskové tričko.
Pak se můžete podělit zajímavosti, které jste zaznamenali, popř. se vyfotit a ukázat nám, jak Vám to slušelo, nebo se podělit se svými zážitky na facebooku.

Májovka – Seleška 8.-11.5.2014

Sraz: Čt 8.5. v 9:00 Hl. nádr. ČD

Návrat: Ne 11.5. v 16:39 Hl. nádr. ČD

Po delší době opět vyrážíme na víkendovou Májovku. Tentokrát navštívíme skautskou chatu Seleška, která se nachází takřka na úpatí Hvozdu, jednoho z nejhezčích vrcholů Lužických hor.

S sebou: V batohu bude pěkně uvnitř (!) sbaleno následující: spacák, věci na spaní,  HyeNa, (kartáček, pasta na zuby, mýdlo, ručník, hřeben,…), VěNaVý (míní se tím ci Na Výpravy, což jsou základní věci na schůzky (zápisník, tužka, časopis, KPZ, lanko) rozšířené o šátek na hry apod., pláštěnka, funkční baterka, náhradní oblečení (kalhoty, kraťasy, mikinu či svetr, tričko, spodní prádlo a ponožky), doporučujeme jedny dlouhé kalhoty nebo tepláky do chaty. Nezapomeňte na přezůvky!

Přibalte si ještě menší batůžek na výlety a láhev na pití o objemu cca 1l. Karimatka ani ešus a lžíce není potřeba!

Na sebe: Především dobré boty, kalhoty vhodné na cestu (abyste alespoň minimálně reprezentovali – ne tepláky nebo šusťáky), oddílové tričko (vínové barvy s lilií), skautský nebo vlčácký šátek pro ty, co mají slib.

Jídlo: Čtvrteční oběd si vezme každý sám. Dále vánočku (příp. buchty či něco sladkého
od maminky). Určitě nezapomeňte ani na drobné pochutiny. Zbytek jídla budeme kupovat společně dle přesného počtu účastníků!

Na tuto akci se můžete přihlásit pomocí formuláře na oddílových stránkách do 6.5.2014 do 24:00

Kapacita je omezena na 40 osob

Cena: 500 Kč