Neděle 23.12.2018 Oddílová vánočka a Betlémské světýlko

Sobota 27.4.2019 Slavnostní střediskový oheň ke svátku sv. Jiří

4.5.2019 Základní kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště

Oddílová vánočka (neděle 23.12.2018)

Na tradiční vánoční oddílovou schůzku se sejdeme se v klubovně, abychom zavzpomínali na uplynulý rok, zahráli si několik her, ochutnali vánoční cukroví a navzájem se obdarovali.

Sraz: v 15:00 v klubovně
Konec: v 17:00 na náměstí Českého ráje, kde si budete moct vyzvednout Betlémské světlo, podívat se na živý betlém a zazpívat si vánoční koledy se sborem našeho střediska

S sebou: skautský kroj (kdo má), vzorek vánočního cukroví, nejlépe vlastnoručně vyrobený vánoční dárek v hodnotě do cca 50 Kč, lucerničku na Betlémské světlo

Vánoční zpívání

Zveme všechny přátele, příznivce a členy střediska na tradiční vánoční vystoupení skautského pěveckého sboru. Přijít si s námi společně zazpívat budete moci hned čtyřikrát. V neděli 23.12. bude vystoupení spojeno s již tradičním živým betlémem a s předáváním Betlémského světla. Těšíme se na Vás!

Zimní tábor (2.-9.3.2019)

Již poněkolikáté uspořádáme ve spolupráci s ČSOP o jarních prázdninách zimní tábor na Tetřeví chatě v Jizerských horách. Podmínkou účasti jsou vlastní nebo půjčené běžky. Pokud na běžkách neumíte, tak se vás to budeme snažit naučit. Více informací naleznete zde. Přihlásit se můžete do 30.1.2019 pomocí elektronické přihlášky. Počet účastníků je omezen na 21, proto s přihlašováním neváhejte.

Závody vlčat a světlušek – Jilemnice (Sobota 9.4.2016)

Pro družinu Mravenců a družinu Orlů se koná tradiční postupový závod pro vlčata, jehož základní kolo se koná tuto sobotu v Jilemnici. Je důležité, aby z každé družiny jelo minimálně 5-8 členů, abychom se závodů mohli účastnit. Závody jsou postupové a v případě úspěchu postoupíme do krajského kola a vrcholem je kolo celostátní. A v čem se bude závodit? Základními disciplínami jsou první pomoc, znalost přírody, dopravní značky, umět komunikovat, umět se orientovat, logicky myslet, vyzkoušet si svou zručnost a znalosti z historie země a skautingu.

Závody se konají pouze jednou za dva roky! Proto si akci nenechte ujít a přihlašte se nejpozději ve čtvrtek 7.4.2016 ve 20.00 pomocí online formuláře.

Sraz je již velmi brzo- sobota 9. dubna 2016 – autobusové nádraží „Mezi mosty“ v 6.45 hodin.  Návrat bude cca v 18.00 – bude upřesněno dle vývoje situace.

Co budete potřebovat? Skautský kroj, nebo skautské tričko na sebe. Vezměte si pohodlné boty, v nich se budete pohybovat celý den terénem. Dále KPZ, zápisník, tužka, uzlovačka, nůž, ešus včetně jídelních potřeb, hrnek, šátek, přezůvky, pláštěnka sbalené do batohu! Přibalte si rovněž lahev s pitím a svačinu. Oběd bude zajištěn.

S SEBOU SI VEZMĚTE PROSÍM 160,- KČ JAKO STARTOVNÉ A DOPRAVU DO JILEMNICE A ZPĚT.

Začínáme v pátek 4.9.2015

Novou skautskou „sezónu“ zahájíme společnou akcí v pátek 4.9.2015 od 16.00.  Sraz bude na Náměstí Českého ráje u kašny. Ukončení v 18.00 tamtéž. Na sebe si nezapomeňte vzít střediskové tričko a šátek.  Do batohu si přidejte alespoň něco k pití, zápisník a tužku. Družinové schůzky začnou v druhém školním týdnu, tedy od pondělí 7.9.2015.  Termíny schůzek se měnit nebudou.

Skautský šátkový den 24.4.2015

Jako každý rok nezapomeňte na “ Skautský šátkový den “ a oslavte svátek patrona skautů tím, že o sobě dáte vědět, že patříte k nám :-) . Vyrazte do ulic, obcí, měst prostě kamkoli se skautským  šátkem kolem krku – klidně i do školy :) Koukejte kolem sebe kolik lidí patří k nám :) … K do ještě nemá šátek,vezměte si alespoň střediskové tričko.
Pak se můžete podělit zajímavosti, které jste zaznamenali, popř. se vyfotit a ukázat nám, jak Vám to slušelo, nebo se podělit se svými zážitky na facebooku.

Májovka – Seleška 8.-11.5.2014

Sraz: Čt 8.5. v 9:00 Hl. nádr. ČD

Návrat: Ne 11.5. v 16:39 Hl. nádr. ČD

Po delší době opět vyrážíme na víkendovou Májovku. Tentokrát navštívíme skautskou chatu Seleška, která se nachází takřka na úpatí Hvozdu, jednoho z nejhezčích vrcholů Lužických hor.

S sebou: V batohu bude pěkně uvnitř (!) sbaleno následující: spacák, věci na spaní,  HyeNa, (kartáček, pasta na zuby, mýdlo, ručník, hřeben,…), VěNaVý (míní se tím ci Na Výpravy, což jsou základní věci na schůzky (zápisník, tužka, časopis, KPZ, lanko) rozšířené o šátek na hry apod., pláštěnka, funkční baterka, náhradní oblečení (kalhoty, kraťasy, mikinu či svetr, tričko, spodní prádlo a ponožky), doporučujeme jedny dlouhé kalhoty nebo tepláky do chaty. Nezapomeňte na přezůvky!

Přibalte si ještě menší batůžek na výlety a láhev na pití o objemu cca 1l. Karimatka ani ešus a lžíce není potřeba!

Na sebe: Především dobré boty, kalhoty vhodné na cestu (abyste alespoň minimálně reprezentovali – ne tepláky nebo šusťáky), oddílové tričko (vínové barvy s lilií), skautský nebo vlčácký šátek pro ty, co mají slib.

Jídlo: Čtvrteční oběd si vezme každý sám. Dále vánočku (příp. buchty či něco sladkého
od maminky). Určitě nezapomeňte ani na drobné pochutiny. Zbytek jídla budeme kupovat společně dle přesného počtu účastníků!

Na tuto akci se můžete přihlásit pomocí formuláře na oddílových stránkách do 6.5.2014 do 24:00

Kapacita je omezena na 40 osob

Cena: 500 Kč