Změna vedoucího oddílu

U slavnostního ukončovacího ohně, který bývá tradičně každý poslední táborový den, jsem předal vedení oddílu Škubisovi (Michal Kubánek). Důvodem k předání bylo moje přestěhování do Olomouce, což není nejlepší místo k vedení oddílu v Turnově.

Věřím, že změna vedoucího v této situaci oddílu prospěje. Kdo seděl u ohně a byl svědkem předání oddílové vlajky, jako symbolu předání oddílu ví, že se budu opakovat, když řeknu, že za dva roky jsem se v roli vedoucího oddílu naučil mnohé. Zároveň bych také chtěl podotknout, že to byla skvělá zkušenost, které určitě nelituji a již nyní, dva týdny po táboře, mohu říct, že mi bude oddíl chybět.

Už teď se těším na nějakou oddílovou akci, které se budu moci o některém víkendu zúčastnit.

Bezejmenný č. 164

Toto číslo Bezejmenného je plné zajímavých informací zejména o historii našeho oddílu a také informací o proběhlých akcí od začátku tohoto roku.

Číslo si můžete stáhnout ZDE(.pdf 37 MB).

Rozpis družin na nový školní rok 2016/2017

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Mravenci – Úterý – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:00-17:30

Lvíčata – Čtvrtek – 16:00-17:00

Družinové schůzky začínají od pondělí 12. 9. 2016.

Družinový výlet na planetu Rea

Za slunného sobotního rána jsme se sešli ve velice komorním počtu před nádražní budovou. Bramborák, Opičák, Radim, Jarjar a já. Radim odvážně zakoupil jízdenku a vydali jsme se vlakem do Dolánek.

Naše kroky vedly ze zastávky přes Jizeru, na protějším přehu do strmého kopce ke Kopalově vyhlídce, kde jsme se dozvěděli, že místo vlaku jsme letěli kosmickým plavidlem společnosti NASA na doposud neprobádanou planetu jménem Rea. Našim úkolem bude po celou naši výpravu pozorovat zvláštnosti a úkazy na této planetě a podat o ncih svěděctví zpátky na Zemi. »Více…»

Chilkoot aneb Sranda na zimním závodě

V sobotu 23. 1. 2016 ráno jsme se sešli v Turnově před vlakovým nádraží, ale nejeli jsme vlakem. Přijela pro nás Jar Jarova mamka a v 7:30 jsme vyjeli do Lomnice nad Popelkou, kde probíhal celý závod. Zaregistrovali jsme se a po úvodním proslovu jsme postupně vyráželi na trasu. Bohužel jsme nemohli být v týmu 3 a tak Jar Jar musel být s nějakou holkou z Tatobit. »Více…»

Oddílové lyžování – SOBOTA 20. 2. 2016

Sraz: 9:05 hlavní nádraží ČD Turnov
Návrat: 16:36 tamtéž

Celodenní oddílové lyžování – pojedeme buď na Černou říčku nebo na Tanvaldský špičák, nutností jsou správně seřízené a pro převoz uzpůsobené sjezdové lyže (ideálně ve futrálu případně důkladně svázané), hůlky a helma.

Celková cena akce by se měla pohybovat v rozmezí od 400,- do 500,- korun – v ceně je zahrnuta doprava tam i zpět a cena za skipas.

Vzhledem k fyzické náročnosti akce nedoporučujeme účast členům družin Lvíčat a Mravenců.

Přihlašujte se ZDE do středy 20:00, poté očekávejte případné další informace.

Expedice Mt. Everest (23. 1. 2016)

Fotografie z výletu si můžete prohlédnout v oddílové fotogalerii zde: http://2oddilturnov.rajce.idnes.cz/23.1.2016_Expedice_Mt._Everest_Kavciny/