26.-29.10.2018 Podzimky na Hubertce

Sobota 27.4.2019 Slavnostní střediskový oheň ke svátku sv. Jiří

4.5.2019 Základní kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Orly a pro Sviště

Podzimky pod Smrkem (26.-29.10.2018)

Na tradiční podzimní víkendovou výpravu se i letos vydáme do Jizerských hor. Bydlet budeme na Hubertce mezi Bílým Potokem a Smrkem, nejvyšším vrcholem české strany Jizerských hor. Na tuto výpravu pojedeme netradičně společně s 1. chlapeckým oddílem.

Sraz: pátek 26. 10. v 16:15 na nádraží ČD v Turnově
Návrat: pondělí 29. 10. ve 14:39 na nádraží ČD v Turnově

S sebou: V batohu bude pěkně uvnitř (!) sbaleno následující: spacák, věci na spaní (tepláky, ponožky, tričko…), HyeNa, (kartáček, pasta na zuby, mýdlo nebo sprcháč, ručník, hřeben, léky, pokud je pravidelně užíváte…), VěNaVý (míní se tím Věci Na Výpravy, což jsou – zápisník, tužka, KPZ, nůž, uzlovačka, tři papírové koule, šátek na hry), pláštěnka, čelovka (nebo jiná svítilna), náhradní oblečení (kalhoty, mikinu, spodní prádlo a ponožky), doporučujeme jedny dlouhé tepláky do chaty, přezůvky. Dále malý batůžek na výlety, láhev na pití, určitě využijete i kulicha a rukavice, starší 10-ti let členský průkaz Junáka nebo jinou průkazku s fotografií a datem narození pro prokázání věku ve vlaku

Cesta na chatu je dlouhá cca 3 km a vede do kopce. Co si do batohu zabalíte, to si ponesete!

Na sebe: Především dobré pevné boty, oblečení vhodné na cestu (abyste aspoň minimálně reprezentovali), střediskové vínové tričko, krojový šátek

Jídlo: Páteční večeři si veze každý sám. Ostatní jídlo nakoupíme dle počtu přihlášených.

Cena: 500 Kč

Přihlašování je ukončeno z důvodu naplnění kapacity akce.

Křížem Krážem (22.9.2018)

Jako každý rok se i letos, v sobotu 22. září, konala celostátní cestovatelská hra Křížem Krážem. Kde se týmy z celé republiky, letos přes 100, pokouší za 24 hodin ujet co nejvíce kilometůr vlakem a po cestě plnit různé úkoly. Letos v ní byl zastoupen i náš oddíl a to čtveřicí Medvědů. Ti se už v pátek v půl deváté večer sešli na turnovském nádraží, ale už zde nastali první potíže, neboť vlak s Přémou, jedoucím z Malé Skály, získal zpoždění a odjíždějící vlak směrem Mladá Boleslav a následně Kolín stihl jen tak tak.

Western (15.9.2018)

Celkem 18 se nás sešlo na turnovském nádraží, odkud jsme jeli rychlíkem na Malou Skálu, kde na nás čekali další 4 kovbojové. Z Malé Skály jsme se vydali ke skalnímu bludišti Chléviště. Cestou jsme se stali svědky přepadení banky, při kterém Bill Nowy se svým bratrancem uloupili všechny peníze a zákeřně zavraždili nebohého bankovního úředníka. Po zdolání nejprudšího stoupání jsme si zahráli Deset a lehce jsme se nasvačili. Po svačině jsme konečně dorazili do skalního bludiště. Zde jsme se kochali vyhlídkami na Maloskalsko a údolí Jizery a prozkoumávali jsme všemožná zákoutí a jeskyně v bludišti.

Zahajovačka (7.9.2018)

Sešli jsme se na autobusovém nádraží, odkud jsme se vydali na Luka. Zde jsme zahráli frisbee a po náročném sportovním výkonu jsme se přesunuli k volejbalovému hřišti. Zkusili jsme si odpaly softbalovou pálkou, a protože nás tlačil čas, vyrazili jsme, po připomenutí termínů nejbližších akcí, zpět na autobusák. Fotky ze zahajovací schůzky naleznete v oddílové fotogalerii.

Rozpis družin na školní rok 2018/19

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Benjamínci – Čtvrtek 15:30-16:30

Lvíčata – Čtvrtek – 16:30-18:00

Mravenci
Pro malý počet členů jsme, bohužel, nuceni úterní družinu zrušit a její členy rozdělit mezi ostatní družiny následovně:
- do Orlů se přesunou Kuře, Hugo, Sádra a Mentos
- do Lvíčat se přesunou Mike a Spongebob
Pokud by někdo nebyl s přesunem spokojen, lze to změnit.

Družinové schůzky začínají od pondělí 10. 9. 2017.

Tábor Rytířů kulatého stolu (28.7.-11.8.2018)

Letošní tábor se nesl v duchu legend o králi Artušovi. Všichni podstoupili výcvik v ovládání meče, který byl nezbytný k tomu, abychom mohli být Artušem pasováni na rytíře a poté mu pomoct nalézt Svatý grál.

Mimo táborové hry jsme pěšky i na kolech poznali blízké i vzdálené okolí a naučili jsme se spoustu nových věcí. Naučili jsme se orientovat v přírodě, signalizovat, uzlovat a základy první pomoci. Stáhli jsme a uvařili králíka a upekli si kuře. Zahráli jsme si Ultimate Frisbee a živý stolní fotbal.

Dvě vlčata a jeden skaut složili svůj slib a jeden skaut složil zkoušku Třech orlích per. Nejlepším táborníkem byl zvolen a Bílé pero získal Pavouk. Soutěž „Železný dědek“ vyhráli Štěpán, Šimon a Ilias.

I přes tropické vedro, které nás sužovalo prakticky celé dva týdny, musím konstatovat, že letošní tábor se opravdu vydařil. Důkazem toho je výsledná známka tábora 1,03.

Fotky z tábora naleznete v oddílové fotogalerii.

Generálka na tábor (22.-24.6.2018)

Po několika týdnech plných teplého a slunečného počasí, se zrovna o tomto víkendu počasí pokazilo. Ochladilo se a přišel déšť. Před turnovským nádražím se sešli dvě skupiny. Jedna jela na tábořiště na kolech a druhá vlakem do Mnichova Hradiště a odtud autobusem do Přibyslavic. Jako zázrakem přestalo asi půl hodiny před odjezdem pršet a na kolech jsme nezmokli.