sobota 21.9.2019 Western

sobota 5.10.2019 Hübnerův memoriál
- pouze pro Orly

pátek 18.10.2019 Výoční schůze střediska
- promítání fotek z táborů

sobota 23.11.2019 Výlet s překvapením

sobota 7.12.2019 Středisková Mikulášská

Aleš se oženil (14.9.2019)

V sobotu 14.9.2019 do toho Aleš s Ivčou praštili. Svatební obřad se konal u větrného mlýna v Kuželově a my jsme neváhali a v sobotu ráno jsme vyrazili na druhý konec republiky, abychom jim trochu zaškodili :-) Novomanželům Kopeckým přejeme do společné cesty životem hodně lásky, štěstí, trpělivosti a hlavně spoustu malých skautů a skautek. V oddílové fotogalerii se můžete podívat na několik fotek z obřadu, za jejichž poskytnutí děkujeme Lišákovi. Můžete si udělat představu, co vás bude čekat na vaší svatbě ;-)

Western (sobota 21.9.2019)

V sobotu 21.9. nás čeká tradiční výprava ve westernovém stylu, při které budeme opět pátrat po někom z rodiny proslulých desperádů a banditů Nowych.

Sraz: v 9:00 u vlakové zastávky Turnov město
Návrat: v 15:00 tamtéž

S sebou: kovbojský převlek, kapslíková pistole+kapslíky (kuličkovky a ostatní nebezpečné hračky jsou zakázány!), pevná obuv, oblečení dle počasí, pláštěnka, zápisník, tužka, uzlovačka, 3 papkoule, jídlo a pití na celý den

Změna ve vedení oddílu

Od září 2019 došlo ke změně zástupce vedoucího oddílu, kterým se stal Tomáš Veselý – Piškot.

Piškotovi přejeme do nové pozice spoustu elánu, nadšení a nových nápadů. Slovy nelze Standovi poděkovat za jeho dlouholetou činnost ve vedení našeho oddílu. V posledních letech je zároveň vedoucím našeho střediska a tímto bude mít na tuto náročnou činnost o trochu více času.

Časy družinových schůzek ve školním roce 2019/20

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Káňata – Čtvrtek – 15:30-16:30

Lvíčata – Čtvrtek – 16:30-18:00

Družinové schůzky začínají od pondělí 9. 9. 2019.

Tábor U Hromobedny (27.7.-10.8.2019)

Letošní tábor v meandrech Ploučnice nedaleko Hradčan u Mimoně. Řeku jsme se využili nejen ke koupání během horkých dnů, ale hlavně k výuce jízdy na kanoi. Během tábora se ji prakticky všichni naučili celkem slušně ovládat a nabytou zkušenost jsme si i prakticky vyzkoušeli během plavby zarostlou džunglí do Brenné.

Putovní výprava na Broumovsko (7.-9.6.2019)

Na turnovském nádraží se nás sešlo celkem 10. V plném pardubickém rychlíku jsme si našli místa k sezení a vyrazili jsme do Jaroměře. Zde jsme přestoupili na rychlík do České Skalice. Asi 10-ti minutová cesta byla zpestřena příchodem školního výletu, který měl rezervovaná místa, a někteří cestující se neochotně s mnoha průpovídkami museli zvednout. V České Skalici jsme nastoupili do narvaného autobusu náhradní autobusové přepravy, kterým jsme pokračovali do Náchoda. Zde jsme asi 20 minut čekali na vlak, který nás odvezl do cíle naší cesty. Do Teplice nad Metují.

Krajské kolo Svojsíkova závodu v Jizerských horách (25.-26.5.2019)

V sobotu ráno se vydala nekompletní družina Svišťů ve složení Hezoun, Ježíš, Radim a Tygr vlakem do Oldřichova v Hájích, kde byl začátek krajského kola Svojsíkova závodu. Po vystoupení z vlaku nás čekala první disciplína. Rozbitý batoh. Rádcovi družiny se rozbil batoh a ostatní členové si museli jeho věci přebalit do svých batohů.