NEJBLIŽŠÍ AKCE

pátek 14.6.2019 Informační schůzka k táboru
- od 17:00 v klubovně na Ostrově

21.-23.6.2019 Generálka na tábor a ukončovačka

27.7.-10.8.2019 Letní tábor

19.-22.9.2019 Celostátní kolo Svojsíkova závodu
- pouze pro Sviště
- v Chrasti u Chrudimy

Družinové schůzky v loděnici

V týdnu od 17. do 21.6. se budou konat družinové schůzky na vodě. Vyzkoušíme si jízdu na pramicích a kanoích.

Orli: ve středu 19.6., sraz před 16:30 na Ostrově. V 16:30 vycházíme do loděnice. Konec v 18:00 na Ostrově.

Káňata a Lvíčata: ve čtvrtek 20.6., sraz před 16:00 na Ostrově, v 16:00 vycházíme do loděnice. Konec v 18:00 v loděnici TJ Turnov.

S sebou: plavky, tričko, čepici, boty do vody (pro tentokrát budeme tolerovat i sandále)

Pádla a plovací vesty zapůjčíme.

Generálka na tábor a ukončovačka (21.-23.6.2019)

O víkendu 21.-23.6. se koná tradiční generálka na tábor. Na této výpravě si vyzkoušíme táborový rytmus a oprášíme dovednosti nutné k přežití v divočině. V letošním školním roce to je zároveň poslední akce před táborem. O místě generálky ještě není rozhodnuto. Rozhodneme se až dle počtu přihlášených. Spát budeme ve stanech a protože máme k dispozici jen omezený počet stanů, uveďte, prosím, do přihlášky, zda můžete vzít svůj stan. Při přihlašování se můžete rozhodnout, zda pojedete na kole nebo vlakem či autobusem.

Sraz: pátek 21.6.2019 v 16.15 na nádr. ČD (bude ještě upřesněno)

Návrat: neděle 23.6.2019 v odpoledních hodinách (bude upřesněno)

S sebou: spacák, karimatku, svítilnu (ideálně čelovku), ešus, lžíci, hrneček, utěrku, zápisník, tužku, nůž, 3 papírové koule, kartáček na zuby, ručník, plavky, oblečení na spaní, pláštěnku (nepromokavá bunda nestačí!), vhodné oblečení do přírody, včetně náhradního, malý batůžek na sobotní výlet, lahev na pití (minimálně 1l). Ti co se rozhodnou pro cestu na kole navíc kolo, helmu a nějaké to nářadí a lepení. Ti co pojednou vlakem si vezmou ještě členenskou průkazku (či jiný průkaz s fotografií a datem narození).

Z jídla si vystačíte s páteční večeří – zbytek jídla budeme připravovat společně. Vybírat budeme 200,-Kč. Vše zabalte do batohu, kromě stanu – ten můžete mít v ruce. Velké batohy povezeme autem a na kolo nebo do vlaku si můžete vzít malý s jídlem, pitím a s pláštěnkou.

Zejména pro nováčky se naskýtá jedinečná příležitost vyzkoušet si spaní ve stanu a vaření na ohni!

Svou účast potvrďte přihlášením do středy 19.6.2019 pomocí tohoto odkazu.

Putovní výprava na Broumovsko (7.-9.6.2019)

Na turnovském nádraží se nás sešlo celkem 10. V plném pardubickém rychlíku jsme si našli místa k sezení a vyrazili jsme do Jaroměře. Zde jsme přestoupili na rychlík do České Skalice. Asi 10-ti minutová cesta byla zpestřena příchodem školního výletu, který měl rezervovaná místa, a někteří cestující se neochotně s mnoha průpovídkami museli zvednout. V České Skalici jsme nastoupili do narvaného autobusu náhradní autobusové přepravy, kterým jsme pokračovali do Náchoda. Zde jsme asi 20 minut čekali na vlak, který nás odvezl do cíle naší cesty. Do Teplice nad Metují.
»Více…»

Krajské kolo Svojsíkova závodu v Jizerských horách (25.-26.5.2019)

V sobotu ráno se vydala nekompletní družina Svišťů ve složení Hezoun, Ježíš, Radim a Tygr vlakem do Oldřichova v Hájích, kde byl začátek krajského kola Svojsíkova závodu. Po vystoupení z vlaku nás čekala první disciplína. Rozbitý batoh. Rádcovi družiny se rozbil batoh a ostatní členové si museli jeho věci přebalit do svých batohů.

»Více…»

Výprava do Frýdlantského výběžku (18.5.2019)

Na nádraží se nás sešlo celkem šest. Zakoupili jsme si lístky na vlak a vyrazili jsme do Černous. Ve vlaku jsme potkali i Sabinu s Matesem, kteří jeli do Frýdlantu na Valdštejnské slavnosti. To bylo důvodem, proč byl vlak z Liberce narvaný k prasknutí. Z Frýdlantu do Černous nejel skoro nikdo. Po vystoupení z vlaku jsme se vydali po zelené značce k meandrům Smědé a k Dubovému rybníku. Odtud do Předlánce a zkratkou přes les k rybníku na Bulovském potoce. Cestou jsme narazili na chatu s ohništěm, na kterém jsme si opekli buřty. Od rybníka jsme dále po zelené pokračovali k nádraží ve Frýdlantu. Cestou jsme se několikrát zastavili na odpočinek a krátce před odjezdem, jak jinak než narvaného, vlaku jsme dorazili na nádraží. Vlakem jsme odjeli do Liberce, kde jsme přestoupili na vlak do Turnova. Asi po 1,5 km jízdy se porouchal motorový vůz. Z nádraží asi po 30 minutách přijela mašinka, která nás odtáhla zpět k nástupišti, kde čekal náhradní vlak. Díky tomu jsme do Turnova dojeli asi o 45 minut déle. Celý den bylo krásné slunečné počasí a ani tato nepříjemnost nám nemohla zkazit zážitek z povedeného výletu. Fotky z výpravy naleznete v oddílové galerii.

Oblastní kolo Svojsíkova závodu (4.-5.5.2019)

O víkendu 4.-5.5. se v Turnově a jeho okolí konalo oblastní kolo Svojsíkova závodu. Z našeho oddílu se ho účastnili družiny Orlů a Svišťů. Obě družiny se na Ostrově sešly již v pátek večer. Nakoupily si suroviny na jídlo, které měly během závodu uvařit, navečeřely se a postupně šly spát.
»Více…»

Velikonoční robinsoniáda na Selešce (12.-14.4.2019)

Na tradiční velikonoční robinsonádu jsme se tentokrát vydali na skautskou chatu Seleška na úpatí Hvozdu v Lužických horách. Na výpravu jsme jeli opět společně s 1. chlapeckým oddílem. Po tradičních zmatcích se nám podařilo koupit jízdenky a nastoupit do vlaku, kterým jsme s přestupem v Liberci odjeli do Jablonného v Podještědí. Z nádraží nás čekal zhruba osmikilometrový pochod na chatu. Cestou jsme se zastavili u ukrajinského hřbitova. Po drobnější pauze jsme se vydali na další pochod. Na chatu jsme dorazili krátce před osmou hodinou. Zde už na nás čekal horký čaj připravený Bublou, který jel napře autem. Po zabydlení se a po večeři následovalo několik seznamovacích her. Protože už bylo pozdě šli jsme spát.
»Více…»