Putovní výprava do Lužických hor (18.-20.5.2018)

Celkem 11 odvážných se sešlo na nádraží v Turnově. S půlhodinovým zpožděním, způsobeném výlukou, přijel náš vlak, kterým jsme odjeli do Liberce. Zde se k nám přidal Vroub s kluky a přestoupili jsme do vlaku do Jablonného v Podještědí. Od nádraží jsme se vydali po červené značce. První zastávka byla u hřbitova ukrajinských vojáků z 1. světové války. Kdo chtěl, mohl si prohlédnout tento zajímavý hřbitov. Odtud jsme, stále po červené, pokračovali do Heřmanic, kde jsme se zastavili u staré váhy, kterou jsme důkladně prozkoumali. Opustili jsme vesnici a začali jsme stoupat k Jezevčímu vrchu a cestou hledat příhodné místo pro přespání. Po najití místa jsme si postavili stany, navečeřeli jsme se a šli jsme spát. Během prvního dne jsme ušli cca 7,5 km.

Přihlašování na letní tábor a informační schůzka pro rodiče

Od dnešního dne je spuštěno přihlašování na letní tábor. Přihlašovat se můžete pomocí tohoto odkazu do neděle 3.6.2018. Po přihlášení dostanete e-mail s odkazem na informace ohledně platby tábora a s potřebnými dokumenty, které musí být včas vyplněny, a bez kterých se nemůžete tábora zúčastnit. V případě dotazů nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat.

V záložce Tábor 2018 vpravo nahoře naleznete všechny potřebné informace k letošnímu táboru, které budeme postupně aktualizovat.

V pátek 8.6.2018 se od 17:00 v klubovně na Ostrově koná informační schůzka k táboru, kde se dozvíte potřebné informace a můžete se nás na cokoliv zeptat.

Objednávka krojů a krojových součástí

Před letošním táborem budeme hromadně objednávat kroje a krojové součásti. U vlčat (cca do 10 let věku) vyžadujeme pouze vínové střediskové tričko, ale pokud budete chtít i krojovou košili, bránit vám v tom nebudeme. U starších členů bychom byli rádi, pokud si kroj pořídí.

Skautský kroj se skládá z následujících součástí:

Základní kolo Závodu vlčat a světlušek v Tatobitech (28.4.2018)

V sobotu 28.4. se brzy ráno sešla většina turnovských vlčat a světlušek na autobusovém nádraží, odkud jsme zvláštním autobusem vyrazili do Tatobit. Místní skautské středisko zde pořádalo základní kolo Závodu vlčat a světlušek, kterého se z našeho oddílu účastnili Lvíčata a Mravenci.

Téma táborové hry

Letošní táborová hra bude na motivy středověké legendy o králi Artušovi.

Z nedostatku času nedošlo na robinsonádě k odtajnění tématu letošní táborové hry. Proto jsme se rozhodli na oddílových stránkách uveřejňovat indicie, které vám napoví. Nejdéle do konce dubna byste měli být schopni uhádnout, o čem bude letošní táborová hra.

1. Indicie byla prozrazena na robinsoniádě :-D
  2. Král
  3. Rytíř
  4. Kouzelník
  5. Není to hranaté
  6. Není to židle

Šestá nápověda je poslední. Teď už musí být téma jasné úplně všem. Do soboty 21.4. můžou ti z vás, kteří ještě netuší, v klidu přemýšlet. Před zapálením slavnostního ohně téma táborové hry prozradíme. Ačkoliv si myslíme, že už to budou všichni vědět.

Jako první uhodli téma táborové hry Spongebob s Mikem a následně Opičák.

Velikonoční robinsoniáda v Lužických horách (23.-24.3.2018)

Na velikonoční robinsoniádu jsme se tentokrát vydali do Lužických hor. Po náročné cestě vlakem jsme vystoupili v Jedlové, odkud jsme již za tmy začali stoupat k chalupě. Ta se nachází v Horní Světlé – Myslivnách kousek pod Luží, nejvyšším vrcholem Lužických hor. Po příchodu na chatu jsme zjistili, že ve vodovodních trubkách a v záchodech zamrzla voda a dvě vodovodní se utrhly ze zdi. Z tohoto důvodu jsme nemohli pustit vodu a Standa zajel koupit balenou vodu. Během večera se nám podařilo vytopit společenskou místnost, v které jsme přespali.

Běžkařský výlet (10.3.2018)

V sobotu ráno se nás na nádraží sešlo pouze pět. Po vzájemné dohodě jsme zakoupili lístek do polských Jakuszyc a pardubickým rychlíkem jsme vyrazili do Železného Brodu. Zde jsme přestoupili do vlaku přeplněného lyžaři a vydali jsme se za hranice. Jakuszyce nás přivítali drobným mžením, které za chvíli ustalo a po zbytek dne bylo jen pod mrakem. Od nádraží jsme se podél železniční trati vydali do Orle, kde zrovna probíhal retroběh na lyžích. Závodníci měli staré lyže a dobové oblečení. Z Orle jsme pokračovali ke Karlovskému mostu, přes který jsme se dostali zpět do Čech. Od mostu jsme vystoupali na Jizerku a po Jizerské silnici jsme dojeli ke kiosku na Promenádní. Po svačině a krátkém odpočinku jsme se po Promenádní vydali na Mořinu. Zde na nás čekalo závěrečné šestikilometrové klesání podél Jizery do Martinského údolí, které bylo zpříjemněno jasnou oblohou a hřejícím sluníčkem. Odtud jsme již pěšky došli na nádraží do Kořenova a vlakem jsme odjeli domů. Celkem jsme na běžkách najeli 26 km a i přes nepříznivou předpověď počasí, která nevyšla, a oteplení bylo sněhu dostatek a výlet se povedl. Fotky z výletu naleznete v oddílové galerii.