Registrace 2021

S novým kalendářním rokem nastává i čas pro úhradu členského příspěvku ve na rok 2021. Stejně jako minulý rok je výče členského příspěvku 1000 Kč. Členské příspěvky je nutné uhradit do neděle 17.1.2021. Pokyny k platbě (číslo účtu a variabilní symbol) se dozvíte pod tímto odkazem. Pod ním byste měli zjistit i stav Vaší platby. Po přihlášení budete vyzváni ke kontrole vašich kontaktních údajů. Pokud kontaktní údaje nesouhlasí, kontaktujte, prosím, vůdce oddílu pomocí níže uvedeného mailu. Pod tímto odkazem se naleznou pouze ti, kteří byli tento rok registrovaní nebo odevzdali přihlášku. V případě dotazů kontaktujte vůdce oddílu pomocí mailu skubis@turnov.org.

Předvánoční výzvy

Do předvánošních výzev se zapojilo celkem 8 členů oddílu. Šerchán pomáhal měnit kola u tatínkova auta a byl u toho zakuklený jako mechanik formule 1. Spongebob s Mikem se statečně pustili do všech výzev. Fík s Toníkem úplně sami upekli dvě vánočky. V plánu byla pouze jedna. Tu ale jejich tatínek v troubě neuhlídal a vyndal ji až po 4 hodínách :-) Bertík s maminkou vyrobili dvě postavičky z přírodních materiálů. Večerníčka a záchodového čtenáře (nebo to je křeslo?). Kuba vyzdobil několik perníčků a Mateo se pochlubil svým vozidlem z Lega. Asi největším překvapením je Pivoňkův skatepark vytvořený z panáčků ze žaludů a dalších přírodnin. Včetně překážek, jízdních kol a skateboardů. Trochu po termínu zaslal Lukáš fotky povedeného modelu závodního auta.

Na všechny účastníky čeká drobná odměna, kterou si můžou převzít společně s Betlémským světlem ve středu 23.12.2020 od 16 do 18 hodin na návsi v Přepeřích nebo ji dostanou na nejbližší družinové schůzce. Případně ji nějak doručíme až domů.

Na výsledky tvoření se můžete podívat zde.

Přerušení činnosti od 18.12.2020

Vzhledem k rozhodnutí Vlády ČR o tom, že PES bude od 18.12.2020 ve 4. stupni, musíme od tohoto data opět přerušit naši činnost…

Do konce prosince zkusíme vymyslet nějaké zajímavé výzvy na leden a zkusíme popřemýšlet o družinových schůzkách online.

Hlasování o jménu střediskové plachetnice začíná!

Během října jste měli možnost podávat návrhy jména nové střediskové plachetnice. Nyní je na řadě hlasování, které probíhá zde!

Je možné označit jedno až pět jmen. Pokud vyberete více než pět jmen, bude Vaše hlasování neplatné! Z každé e-mailové adresy lze hlasovat pouze jednou. Hlasovat mohou členové, rodiče a další příznivci skautského střediska Štika Turnov.

Nové jméno plachetnice bude oznámeno na střediskovém Facebooku a webu během prosince!

Fotky z tábora

V oddílové fotogalerii si konečně můžete prohlédnout fotky z letošního tábora.

Termíny družinových schůzek ve školním roce 2020/21

Družinové schůzky začínají v týdnu od 7.9.2021. Ve školním roce 2020/21 budou družinové schůzky probíhat v těchto dnech:

• Benjamínci
    - pondělí 16:00-17:00
    - nová družina pro předškoláky a 1. třídu
  • Káňata
    - úterý 16:30-18:00
    - 2. – 4. třída
  • Orli
    - středa 16:30-18:00
    - 8.-9. třída, 1. ročník SŠ
  • Lvíčata
    - čtvrtek 16:30-18:00
    - 5.-7. třída

Tábor Dezinfekce (25.7.-8.8.2020)

Po pěti letech jsme se vrátili na tábořiště Na Potokách u Dolní Chřibské, které leží na hranicích NP České Švýcarsko, CHKO Lužické hory a CHKO Labské pískovce. Táborem nás provázela hra na motivy filmu Muži v černém. Úkolem jednotlivých družiny tedy bylo projít výběrovým řízením do nadnárodní agentury monitorující pohyb mimozemšťanů na naší planetě. Potom na ně čekal první případ, kdy museli najít a vrátit galaxii uloupenou Arquiliancům mimozemským broukem.