Výlet možná i s překvapením (sobota 23.11.2019)

V sobotu 23.11. se vydáme do blízkého okolí Turnova a prozkoumáme místa, která máme za rohem, ale mnozí z nás je neznají.

Sraz: v 8:30 u autobusové zastávky Turnov, Mašov, k Hlavatici

Návrat: v 15:00 u vlakové zastávky Turnov město

S sebou: pevnou obuv, pláštěnku, oblečení dle počasí, ZápTuž, KPZ, 3 papkoule, svačinu, pití

Vánoční zpívání

Po roce se zase nečekaně blíží vánoce a stejně jako každý rok si můžete zazpívat vánoční koledy s pěveckým sborečkem našeho střediska ma čtyřech koncertech během adventu (viz přiložený letáček). Každoročně náš sbor trápí nedostatek chlapeckých a mužských hlasů. Zveme všechny, kdo by si ve střediskovém sborečku rádi zazpívali, na první nácvik, který se uskutční v pátek 8.11. od 18:00 v klubovně 2. dívčího oddílu.

Aleš se oženil (14.9.2019)

V sobotu 14.9.2019 do toho Aleš s Ivčou praštili. Svatební obřad se konal u větrného mlýna v Kuželově a my jsme neváhali a v sobotu ráno jsme vyrazili na druhý konec republiky, abychom jim trochu zaškodili :-) Novomanželům Kopeckým přejeme do společné cesty životem hodně lásky, štěstí, trpělivosti a hlavně spoustu malých skautů a skautek. V oddílové fotogalerii se můžete podívat na několik fotek z obřadu, za jejichž poskytnutí děkujeme Lišákovi. Můžete si udělat představu, co vás bude čekat na vaší svatbě ;-)

Změna ve vedení oddílu

Od září 2019 došlo ke změně zástupce vedoucího oddílu, kterým se stal Tomáš Veselý – Piškot.

Piškotovi přejeme do nové pozice spoustu elánu, nadšení a nových nápadů. Slovy nelze Standovi poděkovat za jeho dlouholetou činnost ve vedení našeho oddílu. V posledních letech je zároveň vedoucím našeho střediska a tímto bude mít na tuto náročnou činnost o trochu více času.

Časy družinových schůzek ve školním roce 2019/20

Svišti – Pondělí – 16:30-18:00

Orli – Středa – 16:30-18:00

Káňata – Čtvrtek – 15:30-16:30

Lvíčata – Čtvrtek – 16:30-18:00

Družinové schůzky začínají od pondělí 9. 9. 2019.

Tábor U Hromobedny (27.7.-10.8.2019)

Letošní tábor v meandrech Ploučnice nedaleko Hradčan u Mimoně. Řeku jsme se využili nejen ke koupání během horkých dnů, ale hlavně k výuce jízdy na kanoi. Během tábora se ji prakticky všichni naučili celkem slušně ovládat a nabytou zkušenost jsme si i prakticky vyzkoušeli během plavby zarostlou džunglí do Brenné.

Putovní výprava na Broumovsko (7.-9.6.2019)

Na turnovském nádraží se nás sešlo celkem 10. V plném pardubickém rychlíku jsme si našli místa k sezení a vyrazili jsme do Jaroměře. Zde jsme přestoupili na rychlík do České Skalice. Asi 10-ti minutová cesta byla zpestřena příchodem školního výletu, který měl rezervovaná místa, a někteří cestující se neochotně s mnoha průpovídkami museli zvednout. V České Skalici jsme nastoupili do narvaného autobusu náhradní autobusové přepravy, kterým jsme pokračovali do Náchoda. Zde jsme asi 20 minut čekali na vlak, který nás odvezl do cíle naší cesty. Do Teplice nad Metují.