Obnovení činnosti

Aktualizováno 31.5.2020

V týdnu od 1.6.2020 se začnou konat družinové schůzky dle níže uvedených pravidel a v níže uvedených časech.

Na první schůzku (nebo jinou skautskou akci) je nutné donést vyplněné a podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (ke stažení zde).

Abychom se vyhnuli povinnosti nosit roušku, budou se schůzky konat ve venkovním prostředí. Proto nezapomeňte k obvyklým věcem na schůzky přibalit i pláštěnku a pro jistotu i roušku nebo něco jiného na zakrytí úst a nosu. Některé družinovky bychom rádi uspořádali i na kanoích, případně pramicích. Tuto skutečnost s předstihem oznámíme mailem a na oddílovém webu.

Družina Orlů má schůzky ve středu od 16:30 do 18:00.

Družiny Káňat a Lvičat budou mít společné schůzky ve čtvrtek od 16:30 do 18:00.

Na základě výsledků hlasování proběhne v sobotu 13.6. cyklovýlet. Jelikož je prozatím počet dětských účastníků omezen na 15 osob, bude na tuto akci přihlašování. Dle počtu přihlášených bychom případně vytvořili více skupin.

Letní tábor se bude konat v původním termínu 25.7.-10.8.2020 na na tábořišti u Dolní Chřibské. V nejbližší době by mělo být spuštěno přihlašování. S největší pravděpodobností se letos na táboře neuskuteční návštěvní den. Před odjezdem na tábor doporučujeme shlédnout film Muži v černém.

Dobytí Mt. Everestu (29.2.2020)

V sobotu 29.2.2020 se nás celkem 11 sešlo na turnovském nádraží, odkud jsme odjeli vlakem do Březiny. Cílem naší výpravy byl tento rok výstup na vrch Mužský. I když prakticky celou zimu jsme v Turnově a okolí o sníh nezavadili, tak dnešek byl pravým opakem. Probudili jsme se do bílého rána a prakticky do poledne bylo kolem nuly a sněhu jsme si náležitě užili ve formě koulování, stavění sněhuláka a dalších aktivit.

Vlčci a odborky z domova

Nudíte se doma a nevíte co s volným časem? Zkuste ho využít a splnit vlčky nebo odborky, které lze plnit z domova. Jako odměnu získáte nášivku, kterou si můžete přišít na kroj.

Skautský borec junior

Pro dobu, kdy nemůžeme skautovat naživo pro vás 1. dívčí a 3. chlapecký oddíl připravily výzvu Skautský borec junior. Tato výzva je určena všem našim členům, jejich sourozencům, rodičům, kamarádům a všem, kteří by se chtěli zapojit.

Jak na to? V tomto videu se dozvíš vše potřebné.

Popis všech výzev nalezneš na tomto letáčku.

Tabulku pro zaznamenání dosažených bodů si můžeš stáhnout zde.

Kromě této výzvy můžete doma plnit jednotlivé úkoly ze skautské stezky. Tipy na jednotlivé úkoly budeme průběžně uveřejňovat na oddílovém webu.

Výlet na běžkách (22.2.2020)

V sobotu ráno se nás celkem pět vydalo z Turnova vlakem do Harrachova, odkud jsme měli v plánu podniknout již tradiční lyžařský výlet. V Harrachově se k nám ještě připojili Katka s klukama a mohli jsme vyrazit do stopy. Od hranic jsme se vydali k Orle, kde jsme drobně posvačili. Odtud jsme sjeli ke Karlovskému mostu, po jehož přejití jsme se ocitly zpět v Čechách. Za mostem kluci krátce prozkoumali břeh Jizery a potom jsme se po zdolání prudkého stoupání dostali do osady Jizerka. U stanice horské služby objevili kluci skokánek a hned ho museli vyzkoušet. Naštěstí jsou moderní lyže odolné a jen tak se nezlomí. Z Jizerky jsme vystoupali na Mořinu, kde jsme opět doplnili energii. Nakonec nás čekal závěrečný sjezd do Martinského údolí, kde jsme již museli lyže sundat a pěšky dojít na nádraží v Kořenově. Dokonce jsme byli tak rychlí, že jsme stihli dřívější vlak.

I přes to, že tato zima nepřeje zimním sportům, tak sněhu bylo dost a počasí bylo také vynikající. Celkem jsme ujeli asi 18,5 km. Na několik fotek z výletu se můžete podívat v oddílové galerii.

Členské příspěvky na rok 2020

S blížícím se koncem kalendářního roku nastává i čas pro úhradu členského příspěvku ve na rok 2020. Stejně jako minulý rok je výče členského příspěvku 1000 Kč. Členské příspěvky je nutné uhradit do pátku 17.1.2020. Pokyny k platbě (číslo účtu a variabilní symbol) se dozvíte pod tímto odkazem. Pod ním byste měli zjistit i stav Vaší platby. Po přihlášení budete vyzváni ke kontrole vašich kontaktních údajů. Pokud kontaktní údaje nesouhlasí, kontaktujte, prosím, vůdce oddílu pomocí níže uvedeného mailu. Pod tímto odkazem se naleznou pouze ti, kteří byli tento rok registrovaní nebo odevzdali přihlášku. V případě dotazů kontaktujte vůdce oddílu pomocí mailu skubis@turnov.org.

Výlet do Klokočských skal (sobota 23.11.2019)

V sobotu 23.11. jsme měli naplánovaný výlet s překvapením. Původně jsme chtěli jít k Valdštejnu a okolí, ale plán myslivců na odstřel černé zvěře ty naše změnil. Toto překvapení bylo ale nechtěné. Překvapením měl být společný výlet s 3. dívčím oddílem. V pošmourném pozdním ránu se sešly davy skautek a skautů na parkovišti v Záholicích.