Den D – Hlavní den oslav 100 let skautingu v Turnově!

Včera byl za areálem Staročeských trhů v parku postaven náš minitábor se šesti standardními stany a jedním historickým stanem, stojí rovněž obě jídelny a je postavená polní kuchyně. Přijďte již na slavnostní průvod od 9.30 od Muzea ve Skálově ulici. V 10.15 proběhne vernisáž v Kamenářském domě k výstavě o historii skautingu v Turnově. V 16.30 na atletickém stadionu budete svědky rekordu a v 19.30 začíná v areálu letního kina Velká párty nejen pro skauty s vystoupením BigBandu a zakončením promítání filmu Skauťáci. Dozor rádců bude zajištěn pouze od 16.15 na atletickém stadionu do zahájení promítání filmu Skauťáci. Všichni přijďte v kroji nebo skautském tričku! Mimo tuto dobu se budete po areálu pohybovat na vlastní nebezpečí nebo pod dohledem rodičů. Vaše pizzy prosím přineste do letního kina!
Vstup na trhy budete mít díky zvláštnímu papírovému pásku ZDARMA!

Závody vlčat a světlušek – Jilemnice (Sobota 9.4.2016)

Pro družinu Mravenců a družinu Orlů se koná tradiční postupový závod pro vlčata, jehož základní kolo se koná tuto sobotu v Jilemnici. Je důležité, aby z každé družiny jelo minimálně 5-8 členů, abychom se závodů mohli účastnit. Závody jsou postupové a v případě úspěchu postoupíme do krajského kola a vrcholem je kolo celostátní. A v čem se bude závodit? Základními disciplínami jsou první pomoc, znalost přírody, dopravní značky, umět komunikovat, umět se orientovat, logicky myslet, vyzkoušet si svou zručnost a znalosti z historie země a skautingu.

Závody se konají pouze jednou za dva roky! Proto si akci nenechte ujít a přihlašte se nejpozději ve čtvrtek 7.4.2016 ve 20.00 pomocí online formuláře.

Sraz je již velmi brzo- sobota 9. dubna 2016 – autobusové nádraží „Mezi mosty“ v 6.45 hodin.  Návrat bude cca v 18.00 – bude upřesněno dle vývoje situace.

Co budete potřebovat? Skautský kroj, nebo skautské tričko na sebe. Vezměte si pohodlné boty, v nich se budete pohybovat celý den terénem. Dále KPZ, zápisník, tužka, uzlovačka, nůž, ešus včetně jídelních potřeb, hrnek, šátek, přezůvky, pláštěnka sbalené do batohu! Přibalte si rovněž lahev s pitím a svačinu. Oběd bude zajištěn.

S SEBOU SI VEZMĚTE PROSÍM 160,- KČ JAKO STARTOVNÉ A DOPRAVU DO JILEMNICE A ZPĚT.

Bazén (18.1.2016)

Letošního prvního oddílového plavání v turnovském bazénu se zúčastnilo 25 členů našeho oddílu, především mladších členů. Jako zpestření jsme prováděli focení pod vodou, i když jak se ukázalo, nakonec ne všechny fotografie vyšly. Ty lepší si můžete prohlédnout v oddílové fotogalerii. Do příště techniku vypilujeme a budou jistě ještě lepší fotky :-)   Kromě focení jsme si zahráli na celý bazén tradiční hru na kachničky. Když jsme se po bazénu přesouvali ze sprch do šaten, ukázalo se, že chybí klíček od skříňky, který si nechali dva vlčáci v zámku, aby se jim v bazénu neztratil. Po dlouhém hledání jsme nakonec klíček objevili na skříňce, kam ho dal asi nějaký dobrák, aby se jim ze skříňky nic neztratilo :-)

Nová družina Lvíčat – kapacita vyčerpána

Od září otevíráme novou družinu Lvíčat, do které budou chodit předškoláci a prvňáci. Schůzky budou probíhat každý čtvrtek od 16.00 do 17.00. První schůzka bude ve čtvrtek 10.9.2015. Z velké části jsou místa již obsazena a zbývají poslední volná místa do vyčerpání kapacity. Pokud máte zájem o členství, co nejdříve kontaktujte Aleše Kopeckého, který novou družinu povede, na emailu ales@turnov.org.

Děkujeme všem zájemcům, kteří nás kontaktují s žádostmi o členství. Bohužel z důvodu vyčerpání kapacity jsme nuceni ukončit přihlašování do této nové družiny. Pro zájemce o členství můžeme doporučit některý z ostatních chlapeckých skautských oddílů v našem turnovském středisku. Kategorii předškoláků a první třídu dále přibírá 1. chlapecký oddíl. Prosím kontaktujte Marka Fapša – Bublu na emailu bubla@turnov.org. Pro ostatní věkové kategorie kontaktujte 3. chlapecký oddíl – Lukáš Tábořík – luxor na emailu luxor@turnov.org.

Děkujeme za pochopení.

Termíny družinových schůzek

Termíny schůzek se v letošním roce příliš měnit nebudou. V pondělí budou schůzky skautské družiny Svišťů, v úterý budou schůzky vlčácké družiny Mravenců, ve středu budou schůzky vlčácké družiny Orlů. Ve čtvrtek bude schůzka nové družiny Lvíčat (pro kterou stále hledáme nové členy…) a schůzka roverů z družiny Medvědů. Letos dochází k dalšímu výraznému zapojení Medvědů do vedení družin.

Přehled družinových schůzek je zde:

• Pondělí -  Svišti – 16:30 – 18:00 -  Kosák, JaJar, Žížala (Horolezec)
      • Úterý – Mravenci – 16:00 – 17:15 – Standa, Hoblik
      • Středa – Orli – 16:00 – 17:30 – Šotek, Netopýr, Fantomas
      • Čtvrtek – Lvíčata – 16:00 – 17:00 – Aleš, Piškot
      • Čtvrtek – Medvědi – 17:15 – 18:30

Začínáme v pátek 4.9.2015

Novou skautskou „sezónu“ zahájíme společnou akcí v pátek 4.9.2015 od 16.00.  Sraz bude na Náměstí Českého ráje u kašny. Ukončení v 18.00 tamtéž. Na sebe si nezapomeňte vzít střediskové tričko a šátek.  Do batohu si přidejte alespoň něco k pití, zápisník a tužku. Družinové schůzky začnou v druhém školním týdnu, tedy od pondělí 7.9.2015.  Termíny schůzek se měnit nebudou.

Příjezd z tábora Potoky 2015

Vážení rodiče níže uvádíme pár informací týkajících se příjezdu z tábora Potoky 2015.
Pokud nám chcete pomoci s bouráním tábora přímo na tábořišti, tak vaši pomoc uvítáme v sobotu 15. 8. V 7:30. Pokud se vám nechce vážit tak dlouhou cestu, budeme rádi za vaši výpomoc ve stodole v Ohrazenicích v cca 12:00. Tam bude vaše pomoc prospěšná, protože převážná část táborníků se bude vracet autobusem, který přijede na autobusové nádraží na luka v cca 13:20. Autobusem se povezou i věci táborníků.
Za 2 CH.O. KOS J.